Наша ідеологія

Громадянський рух «Спільна Справа» виступає за посилення ролі громадян в управлінні державою та контролі за владою, унеможливлення впливу великого олігархічного капіталу на формування органів державної влади та державної політки

Для цього необхідно:

1. Законодавчо закріпити механізм реалізації суверенного права громадян на відкликання будь-якого народного обранця – від Президента до сільського голови. Це зробить владу дійсно відповідальною. Зникне можливість безкарного невиконання своїх передвиборчих обіцянок, порушення Конституції та Законів України Не потрібно буде чекати 5 років для того, щоб усунути від влади відвертих пройдисвітів та злодіїв;

2. Забезпечити справжній розподіл влад. Прокурори та голови судів мають обиратись на загальноукраїнському та місцевих виборах, таким чином не залежачи від жодного можновладця. Лише такий розподіл може дати позитивний результат в боротьбі з корупцією. Підзвітність та підконтрольність виключно народу – єдина запорука того, що представники цих органів, зможуть якісно виконувати свої завдання. Лише наявність такого розподілу може примусити держслужбовців належним чином виконувати свої обов’язки, не зловживати владою, забезпечить справжню незалежність правоохоронців та суддів від Адміністрації Президента тощо;

3. Вести жорсткий контроль за доходами та видатками державних службовців. Запровадити «принцип вини» щодо доведення джерел походжень доходів та майна, що належать державним службовцям. Законодавчо закріпити принцип приватного обвинувачення, коли будь-який громадянин має право звернутись до суду щодо майна або доходів державного службовця, які на його думку є нелегальними. Такий самий принцип діє в США. Там для стимулювання громадянської пильності певний відсоток від конфіскованого майна корупціонера виплачується позивачу;

4. Обмежити джерела фінансування політичних партій та їхніх виборчих кампаній. Фінансувати політичні партії можуть лише громадяни України з своїх легальних доходів. Сума річного внеску однієї особи не може перевищувати 50 тис.грн.

5. Суттєво обмежити рекламу політичних партій, а телевізійну заборонити взагалі(як це є у багатьох західних демократіях). У політиків мають бути рівні умови доступу до виборців. Вибори мають стати конкурсами программ, а не гаманців.

6. Заборонити депутатам змінювати фракції. З метою протидії політичній корупції – запровадити фракційне голосування. В такому разі позиція фрації щодо того чи іншого заонопроекту вирішується більшістю голосів фракції, після чого голова фракції голосує карткою фрації(яка має стільки ж голосів скільки депутатів) «за» або «проти».

7. Ввести кримінальну відповідальність не лище підкуп виборців, а й за продаж власного голосу. Такий виборець має позбавлятись права брати участь у виборах на тривалий термін.

Необхідно десакралізувати представників влади, усвідомивши, що вони лише наші наймані працівники, а не представники окремої вищої касти. Вибори мають перестати бути «Юрьєвим днем», коли кріпаки намагались поганих панів поміняти на хороших. Ми – самі господарі в своїй державі.



ПРОГРАМНІ СТАТТІ:

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a36212

http://www.pravda.com.ua/columns/2011/04/11/6088413/

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a35614

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a35235

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a67609

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a65498

1 коментар:

  1. п.1. деструктивний пункт. обраний 51 відсотком проти 49 депутат через півроку депутататства завжди буде мати більше 50 проти і менше 50 за. то таким механізмом робота ради перетвориться на хаос.

    п2. не можеш бути кращим - копіюй лідера. нащо нам вигадувати український велосипед замість того щоб просто скопіювати досвід кращих по боротьбі з корупцією?

    п.3 немає зперечень хоча це в країні, ураженій корупцією не головне.

    п.4 партії повинні фінансуватися з б'юджету на паритетних засадах а не громадянами.

    п.5 якщо фінансувати партії з б'юджету то п.5 непотрібен зовсім бо проблєми не буде.

    п.6. увести депутатам ярлики як худобі, порядковий номер, тощо.)) за безголовість виборця відповідальність повинен нести виборець.

    п.7 див. п.6



    непобачив головного.
    де підзвітність СПІЛЬНОЇ СПРАВИ людям?
    Quis custodiet ipsos custodes?
    ви збираєтеся змінювати країну - а де ваш дозвіл мінятися самим якщо того захочуть люди?

    ВідповістиВидалити