субота, 29 грудня 2012 р.

Яценюк выступил адвокатом фальсификаторов - Данилюк


Лидер ОО «Батькивщина» Арсений Яценюк вчера в программе «Вечер з Миколою Княжицьким» заявил, что «власть еще не много процентов в оппозиции украла», фактически выступив в защиту тех, кто парламентские выборы фальсифицировал.
«Такое впечатление, что он адвокат фальсификаторов. Вы можете себе представить, к вам в квартиру залезли воры, вытащили семейное серебро, а вы потом такие заявляете, «ничего страшного, у нас еще много чего осталось: консервация, например», пишет Данилюк.
Напомним, по окончанию выборов движение «Спільна справа» заявило, что по результатам параллельного подсчета голосов, проведенного движением «Спільна справа», на 35 мажоритарных округах, где по данным ЦИК победили провластные кандидаты, на самом деле лидируют кандидаты от оппозиции или самовыдвеженцы. Тогда Данилюк назвал эти округа. «Среди округов, где результаты сфальсифицированы: №№ 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 64, 66, 70, 87, 90, 92, 93, 96, 100, 120, 132, 141, 146, 147, 149, 155, 182, 184, 185, 188, 190, 193, 195, 196, 197, 199, 210», — говорится в заявлении Данилюка.
По его словам, речь идет о целых областях, где были искажены результаты волеизъявления, а именно, в Винницкой, Волынской, Хмельницкой, Житомирской, Полтавской, Киевской, Кировоградской и Черкасской областях.
По его словам, технологии фальсификации заключались, в основном, в уточнении окружными комиссиями протоколов участковых избирательных комиссий. И именно, организационная слабость оппозиционных кандидатов и отсутствие внимания СМИ не позволила им организовать подобающий контроль над пересчетом и противодействовать подмене данных.

понеділок, 24 грудня 2012 р.

Кернес “видавив” Ярославського з “Металіста”


Олександр Ярославський склав із себе повноваження президента ФК “Металіст”.
Відповідна заява була опублікована на офіційному сайті харківського клубу.
“Звертаюся, щоб повідомити про зміни у системі управління ФК “Металіст”. З 24 грудня 2012 року я складаю із себе повноваження президента клубу та передаю зобов’язання по його фінансуванню іншому інвестору”, – заявив він.
“Сім років тому, коли я зайнявся “Металістом”, у нього замість стадіону були руїни, замість бази й академії – болото. Команда вилетіла з вищого дивізіону у першу лігу, більше 20 років не з’являлася на єврокубковій арені”, – додав уже екс-президент клубу.
У зверненні зазначається, що “Металіст” стартував зі 173-го місця у клубному рейтингу УЄФА, а зараз стабільно входить у число 30 кращих клубів Європи.
“Окрім того, у клубу тепер є база такого рівня, який, на думку футбольних експертів, можна порівняти з інфраструктурою “Барселони” або “Баварії”. Харкову більше не треба віддавати свої юні футбольні таланти в інші клуби – тисячі хлопців мають можливість займатися в академії “Металіста”, – додає Ярославський.
За його словами, за сім років у “Металіст” і підготовку Харкова до Євро-2012 з його боку було інвестовано понад $ 570 млн.
“Але є єдина (вона ж головна) причина, через яку я змушений залишити клуб: незрозумілі претензії міської влади до мене як до інвестора і, як наслідок, безпрецедентний психологічний тиск, який чиниться на команду і колектив. Ця нездорова атмосфера ставить під загрозу все, що створено важкою працею багатьох людей”, – заявив Ярославський.
“Тому, йдучи, я не кидаю “Металіст” напризволяще, а дію в його інтересах. Зі зміною інвестора усувається особистісний фактор і при цьому зберігається джерело фінансування клубу”, – пояснив він.
Насамкінець Ярославський запевнив, що залишаючи клуб, він не перестає бути його відданим вболівальником і патріотом Харкова.

вівторок, 18 грудня 2012 р.

Від Ради вимагають призначити вибори на проблемних округах

Громадянський рух “Спільна Справа” звернувся до Верховної Ради з вимогою невідкладно до Нового року призначити вибори на п’яти округах, де ЦВК не змогло встановити результати. Про це заявив на брифінгу в Києві координатор руху Олександр Данилюк.

“Майже мільйон виборців з цих округів досі не має своїх мажоритарних представників у парламенті. Ігнорувати цей факт і створювати ситуацію подібну до тієї, яка склалась з відсутністю міських голів у Києві, Чернівцях та ряді інших міст є абсолютно неприпуститимим, оскільки це делегітимізує як саму Верховну Раду, так і її рішення,” – пояснив Данилюк.
Як відомо, ЦВК з різних причин не змогла встановити переможців на виборчих округах №№ 194, 132, 194, 197, 223. Під час протестів проти фальсифікацій, які тривали після 28-го жовтня 2012 року, лідери опозиції обіцяли блокувати роботу парламенту з метою забезпечення першочергового прийняття постанови про призначення перевиборів на цих округах, проте досі це питання в сесійній залі не підіймалось. Верховна Рада планує провести до Нового року ще одне пленарне засідання 25-го грудня.

пʼятниця, 14 грудня 2012 р.

Марш "Свободу Павліченкам" в Харкові завершився бійкою з міліцією. (+Відео)

    13.12.2012 в Харкові відбувся марш на захист батька та сина Павліченко. Демонстранти почали свій марш від стадіону "Металіст" , пройшли центром міста по Сумській до УВД Облласті. Марш закінчився сутичками з міліцією.
    Вже після завершення акції, коли людей залишилось небагато , міліція почала висмикувати людей з натовпу по-одному і тягти до приміщення УВД. Після чого почались сутички.
     Більше десятка демонстрантів було затримано, серед яких були журналісти, правозахистники та неповнолітні.

вівторок, 4 грудня 2012 р.

Кияни вимагають виборів та погрожують бойкотувати комунальні платежі


Громадянський рух “Спільна Справа” розпочав збір підписів під вимогою призначення виборів Київського міського голови та Київської міської ради. Про це заявив на брифінгу координатор руху Олександр Данилюк. У випадку не виконання цієї вимоги до 1 березня 2013 року активісти погрожують ініціювати масовий бойкот комунальних платежів та інші форми громадянської непокори.
За словами Данилюка, після провалу провладних кандидатів на парламентських виборах Банкова вирішила відкласти на невизначений термін проведення в Києві виборів не лише мера, але й міськради. Це, на його думку, пов’язано з неможливістю Партії регіонів та її сателітів виграти ці вибори, навіть за умови запровадження повністю мажоритарних виборів, як це планувалось від початку.
“Ми плануємо зібрати не менш, ніж пів-мільйона підписів і шляхом відмови підписантів від оплати комунальних послуг примусити парламент забезпечити наше право на місцеве самоврядування” – додав Данилюк. “У випадку відмови, ми будемо змушені самостійно провести в Києві вибори представницьких органів влади”.

четвер, 29 листопада 2012 р.

Кернес собрался забрать у Ярославского стадион "Металлист"

Стадион «Металлист» должен быть возвращен в коммунальную собственность города, заявил в интервью «Украинской правде» Харьковский городской голова Геннадий Кернес.
 
Он напомнил, что ранее стадион находился на балансе города. Перед Евро-2012 Харьков передал права области, которая была заказчиком реконструкции стадиона. Сейчас стадион финансируется, в том числе, и за счет областного бюджета. 
 
Как заявил Кернес, Александру Ярославскому принадлежит не сам стадион, а подтрибунные помещения, где расположены вип-ложи, ресторан. Также собственностью Александра Ярославского является футбольный клуб «Металлист», который арендует стадион.
 
«Мы точно понимаем, что такой крупный и комфортный объект, как стадион, должен работать на город. Клуб «Металлист» имеет очень большие льготы. Возможно, мы рассмотрим вопрос о приватизации стадиона. Если господин Ярославский захочет его выкупить, мы ему скажем спасибо. Но сейчас хочу сказать, что этот стадион не является собственностью господина Ярославского. Это коммунальная собственность харьковской областной громады. И 70% инвестиций в этот стадион были сделаны за счет разных бюджетов – местного и государственного», - сказал Кернес.

Гражданское сопротивление. Что это такое?


Збори активістів Спільної Справи

В суботу 1-го грудня о 12-00 в Будинку Архітектора(м. Київ, вул. Грінченка, 7, від метро “Майдан Незалежності”) відбудуться збори активістів та симпатиків громадянського руху Спільна Справа. На заході будуть підведені підсумки діяльності організації за 2012р, дана оцінка кампанії громадянського спостереження за парламентськими виборами, а також оприлюднений стратегічний план дій та заходів до 2015 року.
Взяти участь у заході запрошуються активісти Київського відділення ГР Спільна Справа, делегати від обласних відділень руху, громадські активісти та прихильники руху.
Збори відбудуться о 12.00 за адресою: м.Київ, вул. Грінченка 7 (“Будинок аархітектора”від ст.Метро «Майдан Незалежності»)
Доповідачі: координатор руху Олександр Данилюк, керівник штабу виборчого округу №132(Первомайськ) Ігор Пилипчук(медіа-координатор руху), керівник моніторинг-центру руху Сергій Тищенко, керівник штабу руху Олег Ахтирський.

Додаткова інформація.

тел. +38 (067) 505-6055
тел. +38 (050) 7210318
тел. +38 (063) 538-5210

неділя, 25 листопада 2012 р.

Свободу Павличенкам!!! (фто+відео)

25 ЛИСТОПАДА 2012Р на акцію вийшло більше 5 тисяч футбольних фанатів та небайдужих громадян, які прийшли під стіни Лук янівського слідчого ізолятора і вимагали припинити свавілля судової системи влади..... 2 жовтня 2012 року 47-річний киянин Дмитро Павличенко та його 19-річний син Сергій були засуджені за вбивство судді Шевченківського райсуду Києва Сергія Зубкова. Перший отримав довічне ув'язнення, другий - 13 років в'язниці

неділя, 11 листопада 2012 р.

Будь ласка, знайдіть час і прийдіть на площу.

12-го листопада о 18-00 під будівлею ЦВК в Києві на площі Лесі Українки відбудеться мітинг опозиції проти фальсифікацій на парламентських виборах. 
Це останній шанс примусити режим скасувати вибори та провести нові за Законом України "Про вибори народних депутатів України" в редакції 2007-го року, тобто без мажоритарки. 
Це останній шанс зупинити подальше встановлення диктатури в нашій державі.
Від нас залежить чи перетвориться цей мітинг в Майдан, який остаточно очистить Україну від кримінально-олігархічної окупації на чолі з Януковичем, чи залишиться звичайною безрезультативною маніфестацією. 
Будь ласка, знайдіть час і прийдіть на площу.

вівторок, 23 жовтня 2012 р.

Треба бути готовим після виборів вийти на вулиці – Данилюк


Київ – Понад 6000 порушень виборчого законодавства зафіксував громадський рух «Спільна справа» під час моніторингу виборчого процесу. Про «мертві душі», підкуп виборців, зловживання службовим становищем та необхідність контролю з боку громадськості розповів в ефірі Радіо Свобода координатор руху Олександр Данилюк.

– Ви знаєте позицію громадського руху «Спільна справа», ми вважаємо, що той рівень фальсифікацій, який був при формуванні комісій (ті невеличкі партії, які позаходили в комісії, це просто платформа, завдяки якій з’явилася більшість у Партії регіонів, це 80-90 % складу усіх комісій), це було зробленого для того, щоб забезпечити «чесні й прозорі вибори». Це десь близько півмільярда доларів викинула Партія регіонів для чесних і прозорих виборів. Звичайно, це не так. Такі кошти були виділені, бо завдання стоїть зацементувати нинішній режим і сформувати конституційну більшість найближчим часом для того, щоб змінювати Конституцію, і вже остаточно змінювати правила гри.

Що стосується підготовки до виборів, передвиборчої кампанії, то нами зафіксовано понад 6000 випадків грубих порушень виборчого законодавства, які є кримінально карними злочинами. Це випадки підкупу виборців (прямого і непрямого) та зловживання владою або службовим становищем, так званий адміністративний ресурс. На сьогоднішній день треба було б порушити кримінальні справи майже проти всіх провладних мажоритарників, зняти з перегонів їхні політичні сили і притягнути до відповідальності більшість керівників по всій вертикалі виконавчої влади.

– А які саме порушення вже виявили активісти Спільної справи? 
У 132 окрузі в Миколаївській області виявлено, що використовуються списки 1996 року, які на 30 000 виборців відрізняються від тих, що є на сьогодні

– Ми фактично завершуємо вже передвиборчий моніторинг підкупу і адмінресурсу і переходимо безпосередньо до дня виборів. Ми розпочали декілька днів тому аналіз виборчих списків, і ситуація дуже сумна. Тому що якість списків найгірша за всі роки незалежності. Щоб зрозуміти масштаби: У 132 окрузі в Миколаївській області виявлено, що використовуються списки 1996 року, які на 30 000 виборців відрізняються від тих, що є на сьогодні. Чому? Тому що на той момент у Первомайському і Кривоозерському районах була розташована ракетна дивізія. Вона розформована, і всі офіцери, очевидно, перебувають зі своїми родинами зовсім в інших місцях, багато з тих людей померли. Це 30 000, це величезна кількість абсолютно мертвих душ, які можуть спотворити результати, як завгодно. І це не тільки  на півдні чи сході. Вчора у Києві в 222 окрузі, це Солом’янський і частина Шевченківського району, на території КПІ було виявлено, що в житловому звичайному будинку прописано в двокімнатній квартирі 37 людей. Це 5% від тієї кількості виборців, які проголосують на цій дільниці. Це та кількість, яка здатна забезпечити партії, яка не має взагалі підтримки, прохід у Раду. І що це не випадковість, підтверджує подальша перевірка. Виявлена ще одна квартира в цьому районі, там 40 людей прописані.  При цьому, на жаль ми не можемо ще достеменно встановити, що відбувається зі студентськими гуртожитками. Проте нам відомо, що, наприклад, у 5-поверховій сталінці прописано 850 людей, що в принципі неможливо.

Тож, я хотів попросити слухачів піти перевірити виборчі списки, і не так, як це радять робити – тільки щодо себе. Прочитайте, будь ласка, весь список, ви маєте право це робити, і подивіться, чи немає отаких аномальних речей, коли в 1 квартирі величезна кількість людей прописана, або якісь будинки дописуються, якісь зникають.

– Порушень багато, але що можна зробити? Перевірили списки, що далі?   
У нас немає іншого варіанту, окрім як повторення 2004 року

– За великим рахунком, ці вибори, навіть якщо допустити що 28 жовтня не буде фальсифікацій, хоча немає підстав так вважати, я впевнений, що 28 числа фальсифікації будуть і будуть значними.

Щоб зрозуміти, що таке «значні» фальсифікації: наприклад, на останніх виборах у Росії «Єдина Росія» і Володимир Путін домалювали собі близько 20 мільйонів голосів. Це те, що дозволяє зробити повне домінування у виборчих комісіях. Звичайно 20 мільйонів, можливо, в Україні не буде, але те, що це буде великий відсоток, який суттєво спотворить результати волевиявлення, можна говорити впевнено. Більше того, під час мажоритарних виборів не потрібно фальсифікувати 100%, достатньо сфальшувати ту різницю, яка є між провладним кандидатом і фаворитом, і ми маємо зовсім іншу картину в парламенті.

Звичайно, вибори треба визнавати недійсними або такими, що не відбулись. Це залежить від того, як до цього ставитись. Зробити це можуть тільки громадяни.

У нас немає іншого варіанту, окрім як повторення 2004 року з вимогою проведення нових парламентських виборів і президентських так само.

– «Спільна справа» збирає активістів і пропонує їм долучитись до спостереження за чесністю виборів. Скільки людей вже долучились до вас?

– Зараз є близько 5000 волонтерів. Із них близько 2000 будуть мати посвідчення спостерігачів, якщо їх зареєструють в ОВК. Якщо ні – вони будуть представниками партнерських ЗМІ, які нададуть спостерігачам посвідчення тимчасових кореспондентів.

– А як можна повідомляти «Спільну Справу» про порушення?

– Можна зареєстуватися на сайті spilnasprava.com. Ми можемо забезпечити добровольців як методичними матеріалами, так і посвідченнями тимчасових кореспондентів. Особи, які не хочуть реєструватися, можуть здійснювати чергування впродовж дня навколо своїх дільниць, помічаючи підозрілі автомобілі або авто, в яких відбувається підкуп виборців, або ж підвіз «карусельників».

До того ж пересічний громадянин може після 20.00 прийти під свою дільничну виборчу комісію, чекати, поки закінчиться підрахунок, поки не вивісять протокол на двері. Тоді можна сфотографувати протокол, а потім звірити його з тим, який вивісять зранку. Навіть якщо буде велика кількість фальсифікацій на дільниці, все ж між дільницею та ОВК буде значна кількість спотворень.

– Цікава новація цьогорічної кампанії – веб-камери. Ви особисто не боїтеся, що цей маленький пристрій побачить, за кого ви поставили «хрестик»? 
Веб-камери – це викинуті півмільярда гривень

– Ця веб-камера, в принципі, нічого побачити не може. Єдина причина, за якою ці камери з’явилися в Україні, – це те, що Російська Федерація мала продати свої веб-камери кудись. А їх продати більше було нікуди. Оскільки наш уряд у васальній залежності від Московського Кремля, от ми і купили цей непотріб. І я маю серйозні сумніви, що це взагалі буде працювати.

Безперечно, ніякого контролю за тим, хто як голосує не буде, так само як і користі з точки зору громадянського суспільства. Це викинуті півмільярда гривень, які відірвані від родин, від хворих дітей…

– Навіть якщо порушення будуть, як суспільство має реагувати на таку інформацію?  
Громадяни в такій ситуації мають діяти в умовах необхідної оборони конституційного ладу

– Коли говорять, що всі законні методи вичерпані, то це говорять люди, які не мають правової освіти. Я, як адвокат, можу сказати, що така масштабна фальсифікація свідчить про спробу державного заколоту, спробу зміни конституційного ладу в неправовий спосіб.

Громадяни в такій ситуації мають діяти в умовах необхідної оборони конституційного ладу, повинні адекватно чинити спротив зловмисникам, які намагаються спотворити результати волевиявлення.

У цій ситуації треба не переходити межі необхідної оборони, але діяти рішуче, адекватно і готуватися, що 29 числа нам доведеться вийти на вулиці. Іншого шляху у нас немає.

Джерело:http://www.radiosvoboda.org/content/article/24747537.html?fb_action_ids=374947709246064&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

субота, 13 жовтня 2012 р.

“Спильна справа” призывает украинцев обеспечить максимальную явку на выборах


Общественное движение “Спильна справа” призывает граждан Украины обеспечить максимальную явку на предстоящих парламентских выборах и определиться с тем, за кого отдать свой голос, чтобы предотвратить фальсификации результатов голосования.
“Самое лучшее противодействие искусственному повышению явки – это повышение явки реальной. Это касается и избирателей, которые не имеют политических предпочтений. Их неявка существенно упрощает процесс фальсификации”, – сказал координатор движения Александр Данилюк на пресс-конференции в четверг в Киеве.
Он отметил, что когда явка избирателей составляет несколько ниже 50%, то тогда у власти есть возможность поднять ее до 70% или 80%, что не будет сильно бросаться в глаза, поскольку явка избирателей в Украине в среднем составляет около 65%.
А.Данилюк указал, что если граждане не идут на выборы, то это открывает возможность для использования предназначавшихся им бюллетеней для фальсификаций, в случае порчи бюллетеня существует проблема, связанная с тем, что политические силы, как правило, осуществляют контроль исключительно за своими результатами и не отслеживают другие показатели.
Кроме того, по его словам, в случае голосования за “маленькие партии”, не имеющие шансы пройти в парламент, при учете бюллетеней эти голоса будут пропорционально распределены между преодолевшими 5%-й барьер партиями пропорционально результатам голосования.
“Поэтому наиболее оптимальным вариантом является призыв избирателей прийти и определиться с голосованием за ту или иную политическую силу”, – подчеркнул координатор движения “Спильна справа”.
А.Данилюк также рассказал о разработанной несколько лет назад австрийскими учеными математической модели, которая позволяет выявить фальсификации, связанные с аномально высокой явкой избирателей на отдельных участках.
По результатам исследования, проведенных в 11 демократических странах (в том числе Финляндии, Польше, Франции и Норвегии), “при нормальном распределении, когда нет фальсификаций, постепенно растет количество участков, на которых голосует среднее количество избирателей. В нашем случае – это около 65%, а потом оно спадает, при этом количество участков, где голосует более 80% и менее 30%, незначительно”.
По его словам, использование данной модели при аномальности результатов президентских выборов в 2004 и 2010 годах и парламентских выборов в 2006 и 2007 годах показывает, что, в отличие от 2004 года, на последующих выборах количество участков с аномальной явкой избирателей было меньше, но все равно такие случаи фиксировались преимущественно на востоке и юге Украины.
А.Данилюк рассказал, что данная модель использовалась на последних президентских и парламентских выборах в Российской Федерации и показала чрезмерный рост явки избирателей, что привело к фальсификации в пределах 20-25% голосов, которые были отданы за Владимира Путина и партию “Единая Россия”.

четвер, 4 жовтня 2012 р.

Громадські організації в день виборів проведуть паралельний підрахунок голосів



Київ. 4 жовтня. УНІАН. Громадські організації в день парламентських виборів, 28 жовтня 2012 року, проведуть паралельний підрахунок голосів.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив координатор громадянського руху "Спільна Справа" Олександр Данилюк.
За його словами, на сьогоднішній день, шляхом маніпуляцій переважну більшість у виборчих комісіях становлять представники Партії регіонів, тому існує реальна загроза фальсифікацій результатів виборів.
О.Данилюк підкреслив, що громадський контроль за результатами голосування в такій ситуації є надзвичайно важливим, оскільки крім «видування бюлетенів», «каруселей» тощо, існує й такий спосіб фальсифікації результатів виборів як підміна протоколів дільничних комісій.
Він переконаний, що створений для цього Центр паралельного підрахунку голосів буде дієвим механізмом протидії фальшуванням на парламентських виборах, оскільки буде своєрідним методом тиску на потенційних фальсифікаторів.
До реалізації проекту незалежного громадського підрахунку результатів голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, "Спільна Справа" запрошує всіх охочих громадян, оскільки своїми силами зможе «закрити» лише 25% дільниць. Тому члени дільничних комісій, спостерігачі можуть отримати додатковий протокол з мокрою печаткою та передати в центр паралельного підрахунку, а прості громадяни можуть приєднатися до паралельного підрахунку, зателефонувавши за номером (044) 455-8-222 або зареєструвавшись на сайті spilnasprava.org.ua, де зможуть отримати посвідчення незалежного спостерігача.
О.Данилюк висловив сподівання, що громадяни навіть просто будуть приходити під комісії, й чикатимуть поки не оприлюднять протокол комісії – потім фотографуватимуть його та надсилатимуть до Центру паралельного підрахунку, який буде розташовано в Києві.
Організатори паралельного підрахунку планують спочатку отримати підсумки голосування з дільниць телефоном, а потім зібрати протоколи з мокрими печатками. http://press.unian.net/ukr/pressnews/

понеділок, 1 жовтня 2012 р.

Справжня мета політичних рейтингів, або Реквієм по соціології



Люди звикли довіряти точним цифрам та числам. Саме тому найбільше брехні містять статистичні звіти та результати соціологічних опитуваннь. 
Німецький філософ Петер Слотердейк в своїй “Критиці цинічного розуму” закликав взагалі відмовитись від соціологічних досліджень.  Під сумнів ставиться реальна можливість проведення репрезентативного опитування, в умовах невеликої вибірки, хронічного небажання значної частини суспільства відповідати на запитання сторонніх осіб та нещирість тих, хто на ці запитання все ж таки відповідає. Зогляду на це соцдослідження не цілком адекватно відображають реальність та більш того формують передумови для її викривлення.
Особливо гостро відчувається маніпулювання громадською думкою через соціологію у виборчий період. Навіть на Заході, де соціологи тримаються за власну репутацію, а замовниками опитувань здебільшого виступають медіа, експерти наголошують на тому, що, надаючи інформацію про рейтинги політичних сил, соціологи в такий спосіб впливають на визначення симпатій виборців. 
В Україні ж, де в кожної політичної сили є власна соціологічна агенція, результати досліджень пишуться у виборчих штабах політтехнологами, а соціологам відводиться скромна функція їхнього оприлюдення. Їх навіть не турбує, що результати, які вони оголошують, суттєво відрізняються від напрацювань їхніх колег та майже не відображають реальні настрої громадян. 
Соціологія, яка й так є гуманітарною, а не точною наукою, в Україні взагалі перетворена в окультизм. Вона не має нічого спільного з графіками та розрахунками, а по суті своїй більше нагадує гадання на кавовій гущі. При чому інтерпретації того, що бачать соціологи на дні своїх умовних філіжанок, залежать виключно від політичних апетитів замовників.
Проте в країнах імітаційної демократії, до яких ми сміливо можемо зарахувати й Україну, перед соціологами стоять й інші, окрім нав’язування виборцям політичних симпатій, задачі. По суті найважливіше завдання соціології – обгрунтування суспільству результатів виборів, на яких дедалі більший вплив має не саме голосування, а правильний підрахунок голосів. 
Попри очевидність фальсифікацій громадяни будуть готові визнати результати, якщо вони не надто відрізнятимуться від прогнозів, які тривалий час озвучувались центральними ЗМІ. Адже опитування населення проводяться саме для того, щоб населення знало, що воно думає. 

неділя, 23 вересня 2012 р.

Чи є шанс на чесний підрахунок?

В агентстві УНІАН відбулась прес-конференція громадянського руху “Спільна Справа” на тему: “Разове жеребкування як засіб фальсифікації при формуванні виборчих комісій. Чи є шанс на чесний підрахунок”. 
Під час конференції координатор громадянського руху “Спільна Справа” Олександр Данилюк заявив, що близько мільйона осіб мають понести кримінальне покарання за порушення закону про вибори народних депутатів України. 

«На сьогоднішній день в усіх без виключення окружних комісіях відбулись фальсифікації при формуванні дільничних виборчих комісій. Приймалися подання на членів комісій від неналежних осіб, з порушенням строків та за відсутності самих подань. По всіх 225 округах у нас є підтвердження злочинів під час виборчого процесу з боку провладних кандидатів, переважної більшості членів окружних комісій і голів місцевих адміністрацій», – сказав він. 

Як зазначив О.Данилюк, моніторинг «Спільної Справи» показує, що майже в усіх ОВК всі члени, крім представників «Батьківщини» і НУ-НС, є особами, лояльними до Партії регіонів або їхніх сателітів. Він стверджує, що Українська народна партія на сьогодні замінила своїх членів на представників Партії регіонів уже більш як у 70 окружкомах. Відповідно до наданих ОВК даних, вони отримали близько 10 тисяч подань про заміни членів. 

Він також зауважив, що його вражає слабка реакція на цю ситуацію членів ОВК від опозиційних партій. 

“У низці областей були зафіксовані спроби підкупу членів комісій, водночас невелика кількість таких повідомлень може свідчити про те, що значна частина представників ОВК від опозиції на сьогодні є або фактично представниками ПР, або були перекуплені”, – повідомив Данилюк. 

Він також констатував, що наразі у кожній окружній виборчій комісії Партія регіонів має кваліфіковану кількісну перевагу, яка може приймати будь-які рішення. 

«Оскільки після самого голосування під час підрахунку (голосів виборців) не будуть працювати ці нахвалені веб-камери, це дозволяє намалювати будь-який результат», – переконаний координатор “Спільної Справи”. 

Він також висловив упевненість, що при формуванні дільничних виборчих комісій також відбулися фальсифікації. 

Зокрема, Данилюк зазначив, що міжнародні спостерігачі мали б звернути увагу на формування виборчих комісій і нагадав про можливість кожного громадянина стати спостерігачем на виборах. 

Крім того, координатор «Спільної Справи» повідомив, що лише за минулий тиждень організація зафіксувала 548 випадків порушень виборчого законодавства, більшість з яких – підкуп та зловживання службовим становищем. 

Як повідомляв УНІАН, 24 серпня у ЦВК відбулось жеребкування стосовно партійного представництва у 225 окружних виборчих комісіях. 

За результатами жеребкування ОВК сформовані з представників 19 непарламентських партій, які беруть участь у виборах, та п’яти парламентських партій. 

У кожній з 225 ОВК представлені непарламентські політичні партії: «Молодь до влади», «Україна – Русь єдина», «Народно-трудовий союз», «Братство». 

Водночас до складу жодної ОВК не потрапив жоден представник партій «УДАР Віталія Кличка» і «ВО «Свобода» 

пʼятниця, 21 вересня 2012 р.

Выборы в Украине уже сфальсифицировали



Масштабные фальсификации по формированию участковых избирательных комиссий уже произошли. Об этом на пресс-конференции 20 сентября заявил руководитель общественного движения "Спильна справа" Александр Данилюк, сообщает корреспондентMIGnews.com.ua.http://mignews.com.ua/ru/articles/120205.html
"Фактически с 1998 года все избиркомы по всей Украине формировались за счет технических кандидатов и политических сил, чтобы предоставить преимущество провладной политсиле. С 2004 года это место заняла Партия регионов", - отметил Данилюк.
"Для нас это открытие. Фактически с 2007 года национал-демократы принимали активное участие (в этом процессе – ред.) - по квоте "Нашей Украины" и Ющенко заходили представители Партии регионов, которые либо ранее были членами комиссий, либо доверенными лицами, либо даже депутатами местных советов от Партии регионов", - заявил Данилюк.
Он также сообщил, что Украинская народная партия (партия Литвина – ред.) на сегодняшний день более чем 70% членов ОИК заменила представителями Партии регионов. Такая же ситуация и с квотами Социалистической партии (партии Александра Мороза – ред.), которая с 2006 года заменяет своих представителей представителями другой политсилы.
"Позавчера в 24:00 закончилось формирование участковых избирательных комиссий, и тут можно уверенно говорить о том, что фальсификации уже состоялись, потому что на самом деле на всех ОИК выявлены служебные подделки избирательной документации", - сказал Данилюк.
Он добавил, что представления от политпартий подавались с нарушением сроков (после 24:00), в то время как закон запрещает принимать документы. Кроме того, отметил Данилюк, зафиксированы также недобросовестно оформленные представления. В частности, иногда сдавались пустые папки без документов, в которых даже не было копий паспортов и личного согласия на баллотирование.

пʼятниця, 14 вересня 2012 р.

У відповідь на дії ЦВК розпочинається всеукраїнська мобілізація спостерігачів


У зв’язку з рішенням Центрвиборчкому формувати дільничі виборчі комісії шляхом проведення однієї процедури жеребкування для всіх дільниць, що мінімалізує присутність в комісіях представників опозиції та відкриває шлях для тотальної фальсифікації результатів виборів на користь Партії регіонів та її сателітів, – громадянський рух «Спільна Справа» розпочинає всеукраїнську мобілізацію та реєстрацію спостерігачів з метою забезпечити їх масову присутність на виборчих дільницях.
Про це на брифінгу під стінами ЦВК заявив координатор «Спільної Справи» Олександр Данилюк.
«У ситуації, що склалася, проконтролювати реальні результати виборів буде неможливо в абсолютній більшості випадків. Єдиний вихід – масова мобілізація свідомих громадян та їх участь у виборчому процесі в якості спостерігачів. Мінімум, по 5 осіб на дільницю, але необхідно більше, з огляду на те, що серед членів комісій буде лише по 2-3 представники від опозиції, а в окремих комісіях їх не буде взагалі», – зазначив Данилюк.
Він також повідомив, що акція протесту, яку громадські активісти розпочали вчора під будівлею ЦВК з вимогою переглянути рішення про формування окружних виборчих комісій, припиняється у зв’язку з «таким же абсурдним рішенням Центрвиборчкому по дільничих комісіях».
«У відповідь на наш протест ЦВК своєю постановою по дільничих комісіях продемонструвала, що вона є фактичним співучасником змови, скерованої на фальсифікацію виборів. Чекати адекватних чи справедливих рішень від цієї комісії не варто», – вважає Данилюк.
За його словами, громадянський рух «Спільна Справа» вже створив кул-центр, куди може зателефонувати і зареєструватися кожен, хто бажає стати офіційним спостерігачем на виборах. Телефонувати необхідно за номером: (044) 455 8 222.

Більшість членів виборчкомів представлятимуть одну політсилу


  В результаті фальсифікацій з реєстрацією членів ОВК більшість їх буде афільована з партією влади  
220 представників партії «Союз анархістів України» (САУ) в окружних виборчих комісіях не мають ніякого відношення до партії. Як передає кореспондент «Коментарів», про це 13 вересня в ході прес-конференції заявив член політради САУ Артем Коваленко.
Як зазначив Коваленко, для САУ було повною несподіванкою «побачити невідомих осіб серед зареєстрованих Центрвиборчкомом членів ОВК від політсили».
Також, за словами Коваленка, політрада не подавала дані кандидатури на реєстрацію. За його словами має місце або фальсифікація даних в ЦВК, або - зрада з боку глави партії, який подав списки без розгляду політради.
У зв´язку з цим Коваленко заявив, що політрада партії направить відповідну заяву в прокуратуру і заяву в ЦВК з вимогою провести заміну цих осіб.
У свою чергу лідер громадського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк заявив: подібна ситуація спостерігається і в інших політсилах.
«Наприклад, ми нарахували близько 60 членів ОВК, афільованих з Партією регіонів від «Української народної партії»... Судячи з усього, дані дії (підміна членів) здійснювалися централізовано - керівництвом партії на чолі з Юрієм Костенком», - заявив Данилюк.
За його прогнозами, складеться така ситуація, що в дільничних комісіях на виборах буде лише близько 2-3 членів, які будуть реально мати відношення до опозиції.
«Таким чином, за фактом близько 80% членів комісії представлятимуть одну політсилу - Партію регіонів. А в деяких випадках - і всі 100%», - заявив Данилюк. За його словами, це призведе до масштабних фальсифікацій в регіонах.
«Монополізація комісій дозволить отримати будь-який потрібний результат на конкретній ділянці, а вибори в регіонах пройдуть без опозиції», - підсумував Данилюк.
Також експерт зазначив, що таких прогнозованих фальсифікацій не було навіть під час президентських виборів в 2004 році. При цьому Данилюк звернув увагу на те, що в цілому ряді регіонів України керівництво ОВК знаходиться на своїх постах вже близько 10, а в деяких випадках - більше 15 років, незважаючи на проведені перед кожними виборами жеребкування. Левова частка керівників ОВК працюють або в комунальних підприємствах регіонів, або в бізнес-структурах, які належать партії влади.
Також багато хто з членів комісій в графі «працевлаштування» пишуть «тимчасово безробітні», хоча буквально за кілька місяців до цього займали посади в місцевих органах влади.

середа, 12 вересня 2012 р.

Докази фальшування ОВК (оголошення)

У розпорядженні громадянського руху "Спільна Справа" є неспростовні докази фальсифікацій при формуванні виборчих комісій з метою створення неправомірної переваги для Партії регіонів та її сателітів. 13-го вересня о 12-30 в УНІАН відбудеться прес-конференція, на якій ми їх оприлюднимо. В прес-конференції також будуть брати участь представники політичних партій, які були використані для введення в склад комісій абсолютну більшість регіоналів. Крім того, будуть опрлюднені докази підкупу членів виборчих комісій від опозиції, яким системно займаються штаби Партії регіонів.

пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Даже полный запрет собраний не защитит режим Януковича от Революции — Данилюк

Право на мирные собрания – одно из основополагающих, так называемых естественных прав человека. Государство его не предоставляет, а всего лишь гарантирует. Но, видимо, государство в его нынешней форме устало гарантировать это право вечно недовольным и постоянно чего-то требующим гражданам. Народные депутаты готовятся принять в целом проект закона №2450 «О порядке организации и порядке проведения мирных собраний». В первом чтении документ был принят 15 марта 2012 года.

Текст документа не оставляет места для разночтений. Его задача – не упорядочить и уточнить механизмы реализации права на мирные собрания, а полностью нивелировать конституционную норму, которая его закрепляет.

Сегодня, согласно ст. 39 Конституции, в Украине право граждан на мирные собрания осуществляется по заявительному принципу.

Для проведения митинга сегодня достаточно за несколько часов до его начала направить местным органам власти уведомление о его проведении. Запретить гражданам провести собрание может только суд. Причем только в интересах национальной безопасности и общественного правопорядка. Поводом для запрета собрания также может быть предотвращение преступлений, охрана здоровья населения или защита прав и свобод других людей.

Не то, чтобы действующее законодательство препятствовало властям запрещать проведение нежелательных акций. За последние два года суды неоднократно выносили молниеносные и ничем не аргументированные решения, которые запрещали собрания.

Например, вечером 5 июня 2012 г. судебные приставы требовали от граждан, которые собрались возле Украинского дома в знак протеста против принятия в первом чтении «языкового» закона, покинуть территорию. Основанием для этого было решение суда, которое не было доведено до сведения граждан. Ведь акция началась всего за несколько часов до появления судебных исполнителей.

Были случаи, когда правоохранительные органы разгоняли митинги и без решений суда. Например, утром 5 июня, во время голосования в Верховной Раде по «языковому» закону, милиция пыталась разогнать протестующих возле зданий парламента и правительства.

Но определенную степень дискомфорта власть все же испытывает. Судьи не всегда готовы ехать посреди ночи на экстренные заседания, а милиционеры зачастую ропщут, если от них требуют открыто нарушать закон. Ведь в таком случае они фактически «подставляются» под уголовную ответственность за препятствование законным собраниям.

На этом фоне для руководства Украины особенно заманчиво выглядит опыт России и Белоруссии, где власти давно фактически отменили право граждан на мирные собрания. Законодательство этих стран требует обязательного разрешения местных властей на проведение собрания граждан.


Наши законодатели на подобную откровенную наглость не решились и подошли к вопросу новаторски. Проект закона о собраниях оставляет за судом исключительное право запрещать проведение всевозможных акций. Но одновременно наделяет представителей госадминистраций правом прекращать любой митинг, пикет или демонстрацию.

В соответствии со статьями 13-17 законопроекта для этого достаточно, чтобы кто-то из участников вышел на газон, начал ругаться матом или закурил. А в наших реалиях достаточно, чтобы такие действия померещились кому-то из милиционеров или представителей госадминистрации. После вынесения нескольких предупреждений акция будет объявлена закрытой, а территория – зачищена «Беркутом». В полном соответствии с новым законом.

Прямая норма Конституции, в которой четко указано, что любое ограничение права на мирные собрания может быть осуществлено исключительно судом, после принятия закона потеряет смысл.

Предоставление правоохранительным органам и госадминистрациям права прекращать митинг – надгробный камень для мирных собраний. Другие неконституционные новеллы проекта закона по сравнению с этим – мелочи.

Заявку о проведении митинга теперь необходимо будет подавать только в местную государственную администрацию, а не в органы местного самоуправления, как сейчас. Это позволит центральной власти не переживать, что, например, Львовский горсовет будет потакать проведению неугодных правительству митингов.

В документе уточняется, что заявку на проведение собрания его организаторам нужно подать за два рабочих дня. Сейчас действует формулировка «заблаговременно». Введение четко определенных сроков позволит судьям отказывать протестующим в обычном, не авральном порядке.

Не хотелось бы разочаровывать господ с Банковой и Грушевского, но даже принятие закона не избавит их от «оранжевых» кошмаров. Подобные меры могут существенно ограничить возможность и количество протестов, но даже полный запрет собраний не защитит власть от революции.

Кілька слів про слиняву пащу режиму


четвер, 6 вересня 2012 р.

Движение "Общее дело" зафиксировало почти 2 тысячи фактов грубого нарушения избирательного законодательства о проведении агитации


Киев. 6 сентября. УНИАН. Гражданское движение "Общее дело" в рамках мониторинга избирательного процесса в течение недели - с 30 августа по 6 сентября - зафиксировало почти 2 тысячи нарушений избирательного законодательства во время проведения кандидатами в депутаты агитационной кампании.
Об этом сегодня на пресс-конференции в УНИАН сообщил координатор "Общего дела" Александр Данилюк.
"Активисты "Общего дела" выявили 1940 случаев грубого нарушения избирательного законодательства, среди них 947 случаев непрямого подкупа избирателей, 519 случаев злоупотребления властью или служебным положением и 474 случая нарушения порядка ведения предвыборной агитации", - сказал А.Данилюк.
По его словам, более 90% всех нарушений было совершено представителями и кандидатами от Партии регионов. "На втором месте - Коммунистическая партия Украины. На третьем - Народная партия, которая не осуществляет агитацию за себя, как за партию, однако есть много случаев, когда кандидаты, выдвинутые от Народной партии, тоже нарушали законодательство", - уточнил он.
"По УДАРУ и Объединенной оппозиции было менее двух десятков случаев", - сообщил А.Данилюк.
При этом координатор "Общего дела" отметил, что правоохранительные органы продолжают игнорировать эти факты, хотя Уголовный кодекс предусматривает уголовную ответственность за нарушение избирательного законодательства.
А.Данилюк отметил, что наиболее распространенными нарушениями законодательства является привлечение Партией регионов государственных служащих к подкупу избирателей, давление на членов избирательных комиссий от оппозиции, а также использование системы откреплений для голосования на других избирательных участках. "Подобного масштаба использования административного ресурса в Украине не было с 2002 года", - считает он.
Кроме того, координатор "Общего дела" обратил внимание на нарушение законодательства относительно использования субъектами избирательного процесса средств из избирательных фондов. "На внешней агитации, в частности, в Киеве на внешней агитации не содержится каких-либо выходных данных, за счет каких средств она напечатана. Это фактически означает, что партии и кандидаты свою агитационную кампанию осуществляют за наличные, происхождение которых неизвестно. Это же касается и оплаты работы агитаторов. Но налоговая никакого учета этих средств не ведет", - сообщил А.Данилюк.

четвер, 30 серпня 2012 р.

«Спільна справа» заявляет о тотальном админресурсе и подкупе избирателей

Общественное движение «Спільна справа» заявляет о тотальном применении административного ресурса в ходе нынешней парламентской избирательной кампании. 
http://www.unian.net/news/522573-spilna-sprava-zayavlyaet-o-totalnom-adminresurse-i-podkupe-izbirateley.html


 Об этом на пресс-конференции в УНИАН сообщил куратор мониторинг-центра «Спільна справа» Сергей Тищенко, представляя “Мониторинг нарушений избирательного законодательства за 23-30 августа 2012 г.". Он рассказал о манипуляциях при формировании окружных избирательных комиссий, о массовом использовании административного ресурса и новых фактах прямого подкупа избирателей, при этом продемонстрировав фото- и видеоподтверждение своих слов. «Происходит применение админресурса, а подкуп избирателей уже такой откровенный, что они даже не боятся телекамер, делают это нагло», - подчеркнул С.Тищенко. 

По его словам, при этом отсутствует реакция правоохранительных органов, Центризбиркома на зафиксированные факты. 

С.Тищенко заявил, что министры, другие высокопоставленные должностные лица открывают новые социальные объекты, выдают акты на землю, раздают школьные автобусы, и «все это происходит под флагами партии, то есть использование служебного положения, применение ресурса – открытие социального объекта, построенного из государственного и местного бюджета, а все это преподносится так, что мы партия власти и все это наше».

 Участники пресс-конференции отдельное внимание уделили Харьковской области, где нарушения, по их убеждению, носят наиболее системный характер. 

Так, координатор харьковского областного отделения движения «Спільна справа» Антонина Кравченко сообщила, что в этой области во всех мероприятиях власти социального направления принимают участие кандидаты в народные депутаты от Партии регионов. 

Она продемонстрировала фото, которые свидетельствуют, что на открытии реконструированного городского парка присутствовали все кандидаты в народные депутаты от партии власти в области, а на церемонии по случаю освобождения Харькова от фашистских захватчиков на следующий день отдельные кандидаты даже вручали награды вместе с руководством региона. 

Как сказала А.Кравченко, создается впечатление, что за каждым кандидатом в народные депутаты от власти в Харьковской области закреплено высокопоставленное должностное лицо, которое ездит с ним по региону, агитирует, а иногда «принимает участие в манипуляции – когда то, что было сделано на основе государственных программ, подается как достижение кандидата от Партии регионов».

 По ее словам, на харьковском телевидении каждый день по несколько раз демонстрируются сюжеты, цель которых - сформировать позитивный имидж провластных кандидатов, тогда как представителей оппозиции вообще не показывают. 

Также участники пресс-конференции продемонстрировали сюжет из выпуска новостей харьковского телеканала, в котором рассказывается о том, как министр образования Дмитрий Табачник раздает школьные автобусы, а затем подаются интервью кандидатов от власти, в частности, брата городского головы в Харькове Михаила Добкина - Дмитрия Добкина, который рассказывает об этом событии, как будто он имеет непосредственное отношение к нему.