субота, 30 березня 2013 р.

Партія регіонів готується до виборів і референдуму у липні-серпні - Данилюк


Олександр Данилюк. Фото: blog.i.ua
Олександр Данилюк. Фото: blog.i.ua
У липні-серпні в Україні можуть відбутися парламентські вибори та референдум щодо вступу України до Митного союзу. Про це у коментаріGazeta.ua сказав координатор "Спільної справи" Олександр Данилюк.
"У нас є інформація, що у багатьох областях почали не просто формувати виборчі штаби, а й брати на роботу виборчих працівників на травень. Маємо дані із Харківської, Донецької, Житомирської областей. Дехто стверджує, що це підготовка до референдуму. Однак її ведуть не через структури Партії регіонів, а через держадміністрації. Цей процес триває ще з кінця січня. Під виглядом різноманітних соціологічних досліджень, вибірок і так далі державна адміністрація збирає дані для проведення референдуму. Крім того, готують документацію ЦВК, Кабмін. Залишилося лише прийняти зміни до законів. Оскільки будь-яка агітація щодо референдуму заборонена, а самі комісії формуються лише державними адміністраціями, потреби долучатися у Партії регіонів немає. Та й кадрова структура новостворених штабів свідчить про те, що готуються саме до виборів", - сказав він.
Данилюк стверджує, що в кінці липня або на початку серпня в Україні проведуть референдум.
"Складно сказати, які саме питання будуть виносити на референдум щодо змін до Конституції, адже ми не знаємо що саме затвердить Конституційна асамблея. Однак, очевидно, поставлять питання Митного союзу. В нас є ця інформація про це з джерел у Партії регіонів, "Українського вибору" Медведчука та Адміністрації президента", - зазначив Данилюк.
Він розглядає два варіанти розвитку подій: "Можливо, референдум проведуть одночасно з виборами. Або ж спочатку відбудеться референдум щодо зміни формату парламенту в Україні. На ньому не лише зменшать повноваження Ради, але й зменшать кількісний склад. Відповідно, з'явиться потреба у нових парламентських виборах. Можливо, вони внесуть у новий текст Конституції положення щодо того, що вибори будуть винятково на мажоритарній основі".
Данилюк припустив, що нові вибори можуть бути пов'язані із завершенням акції "Вставай, Україно!".
"Ця Верховна Рада — дуже дивна. З одного боку - опозиція блокує роботу більшості. З іншого ж - і сама більшість демонструє, що їй парламент, який працює, не потрібен. Згадаймо оголошення канікул Ради після розблокування. Згодом нове блокування і знову розблокування унаслідок досить сумнівного компромісу. Тоді блокування нібито через Власенка. Розблокували начебто для того, щоб призначити київські вибори. У результаті — ні виборів, ні Власенка, ні особистого голосування. Так, чи інакше, за обопільною згодою чи незалежно влада синхронізує свою діяльність із активністю опозиції", - зауважив він.
Координатор "Спільної справи" додав також, що оголошення акції "Вставай, Україно!" - також нелогічне.
"Вона не прив'язана до жодних акцій, чи дій. Вимагають розпуску парламенту та відставки президента. Чомусь останню акцію призначили до 18 травня. Почали ситуацію розкачувати. Хоча ще п'ять місяців тому були сфальшовані вибори, на яких мала б перемогти опозиція і отримати більшість у парламенті. Але тоді чогось нічого не відбувалося. Хоча тоді і людський і фінансовий ресурс в опозиції був", - сказав Данилюк.

середа, 27 березня 2013 р.

Азаров вигнав депутата з засідання уряду


Прем'єр Микола Азаров вигнав з засідання депутата Верховної Ради від УДАРу Сергія Капліна.
Це сталося вже після його вступного слова, коли пряма трансляція закінчилася.
"Не дозволю  порушувати регламент роботи Кабміну. Ви зірвали роботу Верховної Ради, і зараз пропонуєте зірвати роботу Кабінету міністрів!" – обурився він.
"Ніякі мандати не повинні використовуватися.  Охорона, будь ласка, я на себе беру відповідальність! Виводьте його з зали!!!" – закричав Азаров.
"Такої наглості…. Ніякі мандати не повинні використовуватися для зривання роботу уряду", – закричав він.
Під час засідання звучала доповідь про подолання наслідків снігового колапсу, повідомляє Ліга.
Депутат намагався взяти участь в обговоренні і попросив слова. Азаров не дозволив йому це зробити.
Крім того пізніше прем'єр заявив, що надалі присутність депутатів на засіданні уряду має узгоджуватися особисто з ним.
Як пізніше повідомивІнтерфакс, Азаров розсердився через спробу депутата поставити запитання главі Держслужби з надзвичайних ситуацій Михайлу Болотських, який виступав зі звітом по ліквідації наслідків сніжної стихії.
"Прем'єра розлютив той факт, що я хотів від імені українського народу поставити запитання керівництву Держслужби про готовність убезпечити українське суспільство від можливої повені", - сказав Каплін.
"Я також хотів звернутися до прем'єра, щоб той звернувся до президента й звільнив декількох керівників міністерств, які повністю відповідальні за те, що сьогодні ми зіштовхнулися з негодою буквально один на один", - сказав депутат.
На думку "ударівця", глава держави має негайно звільнити керівництво Київської міськдержадміністрації, Міністерства інфраструктури, МВС, Держагенції автомобільних доріг, "Укрзалізниці".

понеділок, 25 березня 2013 р.

Повне знищення ворожих сил або Кілька слів про мистецтво компромісів


В мистецтві компромісів дуже важливо не переступати тонку лінію між взаємними поступками і односторонньою капітуляцією.
Олександр Данилюк ,
громадянин

Резиденти парламентських кулуарів люблять повторювати, що політика – це мистецтво компромісів. З цим складно не погодитись, проте в цьому мистецтві дуже важливо не переступати тонку лінію між взаємними поступками і односторонньою капітуляцією. Крім того, варто усвідомлювати, що протиріччя між сторонами можуть досягати такого рівня, де про жодні поступки мова вестись не може. В умовах війни копроміси втрачають сумнівні ознаки чеснот і остаточно перетворюються на зраду.
Як слушно зауважував Карл фон Клаузевіц, лише повне знищення ворожих сил є дієвим засобом зупинення конфлікту. Принаймні одна половина українського політикуму послідовно дотримується поради пруського генерала, інша ж в цей час продовжує хворобливо демонструвати готовність до перемовин. Дехто навіть обгрунтовує таку готовність винятковою державницькою позицією, посилаючись на необхідність рахуватись з представниками іншої частини України та уникненням громадянського протистояння.
Україна дійсно неоднорідна. Звичайно нам далеко за неоднорідністю до Швейцарії або Нідерландів, проте світоглядні принципи, які притаманні українцям, на жаль, суттєво різняться в залежності від регіону. Не настільки суттєво, щоб всерйоз говорити про необхідність федералізації, проте достатньо для того, щоб не заплющувати на ці відмінності очі.
Мова, релігійні конфесії та оцінка певних історичних подій – ось власне набір основних каменів спотикання, якими щедро посипається шлях до того рівня національної єдності, який є необхідною передумовою для забезпечення справжнього державного суверенітету.
Прагнучи досягнення громадянського порозуміння, ми безперечно маємо рахуватись з іншою частиною України. Проте навряд чи можна вважати представників режиму виразником інтересів її мешканців. Навіть у гопників Південного-Сходу окрім зовнішньої схожості немає з ними нічого спільного.
В парламенті та уряді, на всіх рівнях влади неофеодали представлять винятково свої власні вузькокласові інтереси. Розмови про наявність в суспільстві непереборних протиріч, які можуть призвести до розподілу України, є не більше, аніж окозамилюванням. 
В Україні дійсно триває ультимативний громадянський конфлікт, проте лінії протистояння проходить не по лінії Дніпра, а по лінії Столичного шосе, за зеленим парканом якого ховається Конча-Заспа. 

Влада почала тероризувати лідерів повстання виборців у Первомайську, – Данилюк


Євген Ніколенко
Євген Ніколенко
На 10 год. ранку 25 березня (понеділок) Дніпровською районною прокуратурою м.Києва за дорученням Миколаївської обласної прокуратури викликаний на допитЄвген Ніколенко – довірена особа кандидата від ОО «Батьківщина» в окрузі №132 (Первомайськ, Миколаївської обл.) Аркадія Корнацького, активіст громадянського руху «Спільна Справа».
Про це повідомив координатор ГР «Спільна Справа» Олександр Данилюк.
«Це вже другий виклик Ніколенка на допит. Формальна підстава – напередодні парламентських виборів, 28 жовтня 2012 р., він поставив підпис під повідомленням про проведення акції «За чесні вибори» біля приміщення ОВК округу№132. Акція була негайно заборонена судом. Все, що відбулося потім у Первомайську, побачила не лише Україна. Зараз влада намагається кваліфікувати дії опозиційного штабу і тисяч виборців як такі, що незаконно перешкоджали «Беркуту» під час крадіжки ним виборчої документації. Громадян, які попереджали злочин, обвинувачують у масовому порушенні громадського порядку, перекритті доріг тощо», – розповів Данилюк.
За його словами, правоохоронці розпочали переслідування групи киян, активістів «Спільної Справи», які очолювали виборчий штаб опозиційного кандидата у Первомайську, з метою не допустити їх участі у повторних виборах на даному окрузі.
«Тоді, за сотні кілометрів від Первомайська, у будь-який бік, не було жодного округу, виграного опозицією. А в цьому місті відбулися події, знакові для всієї України. Активістам «Спільної Справи» вдалося продемонструвати, що можна не лише гучно вигравати вибори на «синіх» територіях, а й створити реальну революційну ситуацію, яка надихнула мільйони українців і стала найгіршим сигналом для влади”, – підкреслив Данилюк.
Довідка: Євген Ніколенко, 40 років, адвокат, спеціалізується на кримінальних та цивільних справах, у січні-лютому 1991 р. – командир підрозділу українських добровольців, що захищали парламент Литовської Республіки, у 2001-2003 рр. – адвокат представників УНА-УНСО, обвинувачених по справі “9 березня”, з грудня 2010 р. і до сьогодні – адвокат громадських активістів, учасників “податкового” Майдану.
У січні 2011 р. на урочистому засіданні литовського Сейму, присвяченому 20-річчю здобуття Незалежності Литви, у присутності президента, прем’єр-міністра, голови та депутатів Сейму, представників понад 50 держав, Євген Ніколенко, від імені литовського народу, був нагороджений Грамотою Сейму за сприяння у здобутті незалежності Литовської Республіки.
Прес-служба громадянського руху «Спільна Справа»

субота, 23 березня 2013 р.

Киян закликали бойкотувати “комуналку” доки не буде виборів мера і ради


http://www.spilnasprava.com/wp/?p=14315
Киян закликали бойкотувати “комуналку” доки не буде виборів мера і ради
Громадянський рух “Спільна Справа” закликав киян не сплачувати комунальні платежі, доки в Києві не будуть призначені вибори Київського міського голови та Київської міської ради. Про це під час брифінгу повідомив координатор громадянського руху “Спільна Справа” Олександр Данилюк.

“Свого часу Американська революція розпочалась саме з того, що американські колоністи, котрі не мали свого представництва в парламенті Великобританії, відмовились сплачувати податки британській короні. Бойкотування обов’язкових платежів – найдієвіший та найдоступніший спосіб протесту. Вони хочуть забрати в нас самоврядування? Тоді нехай власники Київенерго та Київгазу на своїх кишенях відчують вартість такого рішення,”- пояснив Данилюк.

Як відомо, Київ вже рік не має мера, а повноваження Київської міської ради спливають 2-го червня цього року. Після обрання Віктора Януковича на посаду Президента непризначення виборів у містах, де традиційно перемагає опозиція, вже стало звичним. Міських голів не мають кілька обласних та десятки районних центрів.

Прес-служба громадянського руху “Спільна Справа”

пʼятниця, 22 березня 2013 р.

Час, жахливість якого ми навіть не усвідомлюємо,


Останнім, кого з політичних мотивів виключали з Академії наук, був Альберт Ейнштейн
Олександр Данилюк ,
громадянин


Ми живемо в час, жахливість якого навіть не усвідомлюємо. При владі знахабніла гопота, яка розкрадає країну вщент, продає її гуртом і вроздріб. Прокуратура закриває очі на явні посадові зловживання. Натомість нам намагаються видати за корупціонерів осіб, в діях котрих немає навіть натяку на склад злочину. 

Взяти екс-міністра економіки Богдана Данилишина, який отримав політпритулок в Чехії. На момент прильоту в Прагу на його особистому рахунку було 40 тисяч гривень. Це були всі його заощадження. Зараз це здається неможливим. Над цією сумою сміялись би навіть звичайні даішники, не говорячи вже про голів райдержадміністрацій. 

До речі, Данилишин - перший академік проти якого після смерті Сталіна розпочато політичне переслідування, а останнім, кого з політичних мотивів виключали з Академії наук, був Альберт Ейнштейн. Його виключили за особистим розпорядженням Гітлера. 

Звичайно, корупція, нехай і не така масштабна, була і при попередній владі, проте, дивним чином, ті, хто мав до неї стосунок, спокійно гуляють київськими вулицями. Дуже часто з посвідченнями депутатів від Партії регіонів, урядовців та співробітників президентської канцелярії.

четвер, 21 березня 2013 р.

У 2012 році українці протестували на 60% більше і без політиків


У 2012 році кількість протестів в Україні зросла на 60% порівняно з 2011 роком.
Про це свідчать результати дослідження “Протести, перемоги та репресії: результати моніторингу 2012 року” здійсненого Центром дослідження суспільства за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Національного фонду за демократію.
Експерт Центру дослідження суспільства Володимир Іщенко, презентуючи звіт, розповів, що 2012 року було зафіксовано рекордну кількість протестів із початку моніторингу в жовтні 2009 року (3636 подій).
Піки протестної активності припали на липень (407 протестів) і жовтень (446 протестів), однак і в інші місяці кількість протестів часто перевищувала піки попередніх років.
За словами експерта, у лютому 2013 року було зафіксовано майже вдвічі більше протестів (305), ніж у лютому 2012 та 2011 років (156 і 163 відповідно).
Фахівець розповів, що найчастішими були протести проти діяльності президента Віктора Януковича та Партії регіонів (29% і 26% відповідно); протести проти незаконної забудови та приватизації (25% і 27%); протести, пов’язані з інтерпретаціями радянської історії та Другої світової війни (46% і 30%).
Іщенко поінформував, що найбільше протестів зафіксовано в Києві (638).
За інформацією експерта, зростання кількості протестів 2012 року відбулося, насамперед, за рахунок політичних протестів, пов’язаних із передвиборчою кампанією (з 25% у 2011 році до 34%).
Іщенко наголосив, що абсолютна більшість соціально-економічних протестів (58%) відбулася без участі жодної партії, профспілки, громадської організації чи непартійної політичної групи.
Коментуючи ці дані, експерт відзначив: “Провідні політичні сили в Україні, в тому числі опозиційні, не є представниками соціально-економічних інтересів більшості українських громадян”.
“Підтримка соціально-економічних протестних ініціатив політичними партіями досі часто зводиться до прямолінійного самопіару”, – додав він.
За словами фахівця, 2012 року зафіксовано зростання конфронтаційних (18%) та особливо насильницьких (10%) протестних дій. Кожен десятий протест був насильницьким.
Зростання насильства відбулося, насамперед, за рахунок незаконних дій груп найманців задля тиску на політичних конкурентів напередодні парламентських виборів. Абсолютна більшість (62%) насильницьких протестів стосувалася політичної боротьби.
Як відомо, дослідження Центру Разумкова показали, що у санкціонованих мітингах та демонстраціях готові прийняти участь 32,7% українців.
За даними результатів опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології, 28,5% українців готові взяти участь у мітингах і демонстраціях у разі їх проведення.

середа, 20 березня 2013 р.

Власенка можуть висунути по скандальному округу у Первомайську


Дата публікації  | Автор press

Сергій Власенко
Сергій Власенко
Якщо влада перешкодить повторному балотуванню на виборах в окрузі №132 з центром у м.Первомайську Миколаївської обл. їх фактичного минулорічного переможця Аркадія Корнацького, то найбільш гідним кандидатом від ОО “Батьківщина” в даному окрузі міг би стати захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.
Про це заявив, коментуючи ситуацію довкола округу, медіа-координатор громадянського руху “Спільна Справа” Ігор Пилипчук, який на парламентських виборах 2012 р. очолював виборчий штаб А.Корнацького.
За його словами, “невпинне переслідування Корнацького, шалений тиск на його бізнес не залишають сумнівів – влада прагне за жодних обставин не допустити його до виборів”.
“У цій ситуації опозиція має дуже ретельно підійти до вибору іншого кандидата. Володіючи вичерпною інформацією про округ, про настрої виборців можу стверджувати – будь-кого, аби лиш від опозиції, Первомайськ не прийме. Туди має йти людина з гідною політичною історією, знана, харизматична. Кращого кандидата, ніж Сергій Власенко, сьогодні годі шукати. Упевнений, що його підтримають і виборці, і сам Аркадій Корнацький”, – зазначив Пилипчук.
Як раніше повідомляв координатор ГР “Спільна Справа” Олександр Данилюк, одним з варіантів влади по недопущенню А. Корнацького до повторних виборів є позбавлення його українського громадянства. Для цього в Адміністрації Президента планують скасувати Указ Президента про прийняття Аркадія Корнацького до громадянства України у зв’язку з нібито збереженням Корнацьким громадянства Російської Федерації. Як відомо, Аркадій Корнацький отримав громадянство України в 2005-му році, до того він дійсно був громадянином Росії.
Прес-служба громадянського руху “Спільна Справа”


Мін’юст заплатив юристам 10 мільйонів за боротьбу з Тимошенко “заднім числом”


Угоду Мінюсту з юридичною фірмою Skadden на послуги у справі “Тимошенко проти України” вартістю 10,20 млн грн, укладено для розрахунку “заднім числом”.
Про це повідомляє програма “Тендер News“.
Гроші з держбюджету 2013 року за процедурою закупівлі в одного учасника виділено “у зв’язку з тим, що Європейським судом з прав людини 31 травня та 11 липня 2012 року у справі “Тимошенко проти України” були поставлені додаткові питання”, – йдеться в обґрунтуванні закупівлі.
Публічні слухання, до яких уряду допомогли підготуватись у Skadden, відбулися ще 28 серпня минулого року. Таким чином Мін’юст розрахувався із американськими юристами “заднім числом”.
В Міністерстві юстиції підтвердили, що новий тендер провели, щоби розрахуватись із американцями за проведену торік роботу.
“Зараз вони отримають угоду на 10 мільйонів, вона буде проплачена. Вони ж не задарма працювали, а за ту суму, яку ви сказали. Є у “Віснику закупівель” ця інформація, вона у вільному доступі вже є, кожен з нею може ознайомитися – дійсно, 10 мільйонів 200 тисяч”, – заявила перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова.
Це повністю суперечить логіці проведення державних закупівель.
Спочатку Мін’юст на власний розсуд без конкурсу залучив Skadden до справи. У Мін’юсті тоді пояснили, що конкурс не проводили, оскільки вартість послуг складає менше 100 тисяч гривень.
Між тим, за підрахунками Української Правди, тільки переліт і проживання у Києві чотирьох юристів Skadden коштував удвічі дорожче заявленої суми. А ще кожна година роботи юриста вартує 750 доларів.

понеділок, 18 березня 2013 р.

Від формальної до обмеженої незалежності, або Куди і що засовує Янукович


Формально повна українська незалежність має всі шанси перетворитись найближчим часом на обмежену, а можливо й зникнути взагалі
Олександр Данилюк ,
громадянин

Формально повна українська незалежність має всі шанси перетворитись найближчим часом на обмежену, а можливо й зникнути взагалі. Навряд чи це буде великою несподіванкою як для міжнародного співтовариства, так і для самих українців. Будемо щирі, фактично, завдяки перманентному нав’язуванню Україні волі інших держав, наша країна не мала можливості останні 20 років повною мірою реалізовувати своє право на державний суверенітет.
В цьому немає нічого унікального. Форма дуже часто виявляється непідкріпленою змістом. Варто відзначити, що і в радянський період, коли про ніяку незалежність не могло бути й мови, за Україною, як і за іншими союзними республіками, відповідно до Конституції СРСР визнався суверенітет. УРСР навіть користувалась певною міжнародною правосуб’єктністю: мала право на укладення міжнародних угод, на  обмін дипломатичними та консульськими представництвами, була на правах суверенної держави, окремо від Радянського Союзу, засновником та членом Організації Об’єднаних Націй.
Більш того, Україна мала навіть право на сецесію, тобто на вільний вихід з СРСР. Проте, коли в 1960-му році група дисидентів на чолі з адвокатом Левком Лук’яненком, керуючись ст.ст. 17 та 125 Конституції СРСР, розпочала підготовку такого законного виходу, жодного сприяння в цьому процесі з боку влади вони не отримали. Натомість всі учасники ініціативної групи були заарештовані та засуджені до кримінальних покарань. Сам Левко Лук’янено вже в травні 1961-го року був засуджений до розстрілу, який пізніше був замінений на 15 років позбавлення волі.
Радянський Союз з моменту свого створення декларував визнання права народів на самовизначення, проте реально реалізувати Вестфальський суверенітет не давав не лише радянським республікам. Доктрина Брєжнєва прямо передбачала право СРСР втручатись у внутрішню політику підписантів Варшавсього договору. Будь-яка спроба країн-членів залишити Варшавський блок закінчувалась введенням в таку країну радянських танків.
Сьогодні більшість експертів погоджуються з тим, що входження України до Митного Союзу не вигідний з економічної точки зору крок, проте не вбачають в ньому нічого апокаліптичного. В кращому випадку, говорять про те, що треба бути обережним, бо Путіну, як відомо, палець в рот не клади. В Кремлі щоправда Митний Союз розглядають як початок більш глибокої інтеграції пост-радянського простору та мають намір вже в 2015-му році на його базі створити Євразійський Союз, який має стати реінкарнацією СРСР. В цьому контексті входження України до Митного Союзу більше нагадує засовування голови в пащу голодному ведмедю, аніж покладання пальця до акуратного рота російського президента.
Деякі процеси, на жаль, носять незворотній характер, тому, як казав французький просвітник Жан Жак Руссо, якщо ви не здатні завадити тому, щоб вас проковтнули, не дайте принаймні себе переварити.

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Революція відбудеться в травні - Данилюк


Вінниця показала чітко - протестний потенціал в суспільстві зашкалює. При тому, що поінформованість про захід була вкрай низькою, в акції взяло щонайменьше 60% неорганізованих громадян. Решта були організовані партійними структурами через місцевих депутатів, що ще раз підтверджує, що партійний мобілізаційний потенціал за останні три роки навіть не пробували використовувати(в тому числі й після сфальшованих виборів).

Безперечно, такий шанс втрачати не можна. 18 травня в Києві може відбутись не якась там демонстрація незадоволення, а повномасштабна акція громадянської непокори, яка має завершитись лише після складення Януковичем своїх повноважень.

Може відбутись і повинна відбутись.

Ми знаємо час та місце. Це унікальний шанс зібрати в Києві критичну кількість людей, які поставлять крапку на цій ганебній сторінці нашої історії. Я переконаний, що жодна адекватна людина не втратить можливість таким шансом скористатись.

Квитки на Київ брати в один кінець, на жодні заклики розійтись, від кого б вони не виходили, не реагувати.

З собою мати змінну білизну, спальники, сухпай на три дні та інші необхідні речі.

І нехай нам допоможе Господь.

четвер, 14 березня 2013 р.

Азарова чекає три роки обмеження волі(+документ)

Відповідний документ розміщено на урядовому порталі.


Кабінет Міністрів затвердив постанову, яка дозволяє участь народних депутатів у засіданні уряду лише за погодженням прем'єр-міністра.
Відповідний документ розміщено на урядовому порталі.

Цією Постановою уряд порушує ст. 17 Закону України "Про статус народного депутата України", якою передбачено, що народний депутат України має право безперешкодно відвідувати органи державної влади України за пред'явленням свого депутатського посвідчення. Вимагати від депутата оформлення для цього додаткових документів законом прямо заборонено. 

Відповідно до ст. 351 Кримінального кодексу України створення таких штучних перепон діяльності народних депутатів має кваліфікуватись як злочин, за який передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. 

ГР "Спільна Справа" буде контролювати, щоб після повалення режиму пан Азаров та інші члени уряду обов'язково понесли покарання за свої протиправні дії.

Текст постанови:

вівторок, 12 березня 2013 р.

Про імпортну залежність 2013-го та політику випаленої землі 1941-го

Масштаби, з якими заводи та фабрики різались на металобрухт, наштовхують на думку про не просто випадкову деіндустріалізацію

Олександр Дінилюк

Те, що Україна щороку більше залежить від імпорту іноземних товарів, не є секретом навіть для працівників Державної служби статистики. Для того, щоб переконатись в цьому, достатньо зайти до будь-якого магазину і перевірити походження вмісту його полиць. Бразильське м’ясо, турецькі овочі та китайський одяг впевнено зайняли місце в структурі нашого щоденного споживання.
Зрештою простіше визначити ті позиції, які, якимось дивом, ще виробляються в Україні, аніж перелічувати те, що до неї завозиться. Імпорт товарів зростає, експорт падає, негативне сальдо зовнішньої торгівлі невпинно збільшується, вимиваючи золотовалютні резерви та знецінюючи гривню.
Останні двадцять років в Україні були позначені колосальним знищенням власних виробництв. Масштаби, з якими заводи та фабрики різались на металобрухт, наштовхують на думку про не просто випадкову деіндустріалізацію, а про планомірну тактику “випаленої землі”.
Саме в такий спосіб, відступаючи влітку 1941 року, радянські війська знищували все, що не вдавалось евакуювати в східні регіони СРСР: обладнання, турбогенератори, водонапірні вежі, мости, продовольчі склади та сільськогосподарську техніку. Саме так було взірвано каскад Дніпровських гідроелектростанцій, знищена значна частина електрообладнання на Донбасі, затоплені вугільні шахти. Це стосувалось не лише стратегічних галузей. Висаджувались у повітря й абсолютно цивільні цукрові або крупзаводи.
Порівняння того періоду з сучасністю не є літературним приймом. За останні роки в Україні було під корінь знищено понад 7 тисяч підприємств. Гасло “Купуй українське” в результаті такої політики втратило будь-який практичний сенс. Навіть за великого бажання, українці не можуть реалізувати свій споживацький патріотизм.
Більшість товарних позицій просто не виробляється в Україні або виробляється в недостатній кількості. В зв’язку з цим, розвішування закликів до споживання вітчизняної продукції є різновидом політичного популізму. Доречніше було б спочатку провести кампанію “Виробляй українське”.
І бажано на міжнародних інвестиційних форумах, а не на запилених вздовждорожніх білбордах.

Більшість українців не погоджуються, що суд може забрати у депутата мандат

Абсолютна більшість українців – 81% підтримує прийняття закону про відкликання депутатів.
Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.
Не підтримують відкликання депутатів лише 13%, не визначилися з цього приводу – 6%.
Водночас на думку більшості опитаних - 61%, депутата повинен відкликати виборець.
14% опитаних вважають, що це повинен робити виборець, але за ініціативи партії, стільки ж – що це прерогатива виключно партії, яка висувала кандидата.
Ще 12% вважають, що це повинен робити суд, при цьому 7%вважають, що суд це має робити одноосібно, а 5% – за ініціативи парламентської більшості.
Крім того, 5% опитаних вважають, що відкликати депутата повинен лише парламент, а ще 5% – президент. Не визначились з цього питання 10%.
Понад половина опитаних вважає, що депутата потрібно відкликати за корупційні діяння, стільки ж – за недотримання виборчих обіцянок.
Майже 40% вважають, що депутата необхідно відкликати за зраду державним інтересам i невиконання своїх зобов’язань, які проголошуються у присязі.
Третина – за систематичну відсутність на пленарних засіданнях та засіданнях комітетів, стільки ж – за невиконання своїх публічних обіцянок щодо підтримки тієї чи іншої ідеології.
26% опитаних переконані, що депутата потрібно відкликати у випадку переходу до іншої фракції,  22% – за неособисте голосування. Не визначилися з даного питання лише 4% опитаних.

Ліквідація міжнародної правосуб'єктності України продовжується.


Ліквідація міжнародної правосуб'єктності України продовжується.
Україна має всі шанси стати першою країною, яка втратить членство Світової Організації Торгівлі. 
Намір уряду підвищити митні ставки на 371 товарну лінію, вже зустрів гостру критику з боку інших учасників СОТ, зокрема США та ЄС, які заявляють, що Україна порушує правила організації та має компенсувати збитки країнам-членам.
Хочу нагадати, що раніше Україна вже отримувала пропозицію від Росії вийти з СОТ. СОТ сьогодні об'єднує більшість країн світу(157 країн), в тому числі й Росію. В СОТ не входять інші країни Митного(Євразійського) Союзу - Білорусь та Казахстан, що фактично робить Росію привілейованим репрезентантом всього простору на світовому ринку.
Вихід України з СОТ та входження до Митного Союзу - повністю делегує зовнішньо-економічну політику України до Москви.
Олександр Данилюк

Тимошенко повідомила світові, що ще жива


Екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що владі не вдалося її знищити завдяки міжнародному тиску і підтримці української діаспори.
Про це вона заявила у письмовому в інтерв'ю французькому виданню Le Temps.
"Вона переконана, що переслідування, яким піддається вона і її друзі по опозиції, - лише мала частина глобальної стратегії, що проводиться керівництвом правлячої в Україні партії", - пише видання.
"Але головна проблема в тому, що Україна та інші пострадянські держави повертаються до диктатури. Я вважаю, що необхідні рішучі дії демократичного світу по боротьбі з цією тенденцією. Нещадна боротьба з цією корупцією може стати початком кінця для цих неодиктаторів, процвітаючих в молодих і тендітних демократіях", - підкреслила вона.
Тимошенко вважає, що результати її партії на останніх парламентських виборах дуже хороші "для країни, де демократичні інститути придушуються".
"Побіжний погляд на події в наших сусідів вселяє в нас надію", - говорить вона.
"У Білорусії опозиція повністю відсторонена від виборів. У Росії опозиція може грати лише дуже обмежену роль. В Україні ж 70% виборців проголосували проти режиму. І це - офіційні результати, зафіксовані після фальсифікацій, організованих владою!", - підкреслила Тимошенко.
"Помаранчева революція" була ключовим моментом в новітній історії незалежної України, вважає Тимошенко.
"Вона визначила Україну як молоду пострадянську країну, населення якої поділяє європейські цінності, ідентичність та культуру. Нам належить пройти ще довгий шлях, але "помаранчева революція" задала моїм співгромадянам і мені вектор, провідний в Європу", - впевнена екс-прем'єр.
Тимошенко вважає "великою честю і великою відповідальністю" для себе факт висунення її єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах 2015 року.
"Звичайно, залишаються серйозні перешкоди. Мої наміри ясні і прозорі. Свідчення тому - відсутність згадки про "корупцію" і "особисте збагачення" в висунутих проти мене звинуваченнях", - пише вона.
"Я була засуджена за те, що робила все можливе, щоб українці не відчували себе зрадженими своїми політиками, щоб Україна була процвітаючою, демократичною, єдиною і гордою державою", - додала політик.
"Сподіваюся, що ЄСПЛ, який незабаром повинен винести висновок про законність мого процесу, зробить можливим, щоб мене судили не куплені владою судді, а народ, який повинен мати можливість на вільних і чесних виборах висловити свою думку про політику, що проводиться мною і моєю партією", - зазначила Тимошенко.
"Завдяки міжнародному тиску, підтримці української діаспори та активних демократичних сил нашої країни властям не вдалося мене знищити в політичному плані. Я все ще жива!", - підсумувала вона.

"Беркутівці" не здатні розігнати навіть 30 тисяч людей"


Громадський активіст Олександр Данилюк: "Років через 30 нас залишиться 25 мільйонів. Без нормальної освіти, медицини, соціального забезпечення. А корпорації далі викачуватимуть газ, залізну руду, нафту"

З керівником громадської організації "Спільна справа" 31-річним Олександром Данилюком зустрічаємося в офісі "Центру сприяння підприємницькій діяльності". Це мансардна кімната з трьома столами в будинку на Подолі. Робоче місце Данилюка завалене списаними аркушами й блокнотами. Вгорі висить півметрова картина. Її можна описати як "різнокольорові плями" — репродукція роботи німецького абстракціоніста Ернста Вільгельма Ная.
Данилюк розповідає, що люди зараз найбільше думають, як пережити ще два роки президентства Януковича. Що для більшості українців дуже важлива особиста свобода. І що вони готові відстоювати свої права.
Ви говорите, що український державницький проект програв і потрібен реванш. Чому цього не відбувається?
— Ще немає повного усвідомлення ситуації, що Україна — навіть не латиноамериканський сценарій, а вже чорна Африка: експлуатація природних ресурсів, невкладання ніяких коштів у розвиток промисловості, виродження населення. Років через 30 нас залишиться 25 мільйонів. Без нормальної освіти, медицини, соціального забезпечення. А корпорації далі викачуватимуть газ, залізну руду, нафту.
Інтуїтивно українці відчувають, куди все йде. І тут мала б спрацювати опозиція. Але вона не спілкується з людьми, не говорить, що це — катастрофа. Як писав Шевченко: "Не так тії вороги, як добрії люди...". У нас роль цих "добрих людей" виконує переважна більшість опозиційних лідерів. Балакають ніби більш-менш правильно, але до ультимативної боротьби не закликають, чіткого плану повалення режиму не мають.
Перш за все, треба домовитися про висунення єдиного кандидата від опозиції на виборах 2015 року. Розмови про визначення сильнішого в першому турі — безвідповідальна позиція. За великої кількості кандидатів їхні рейтинги будуть приблизно рівні й не високі — 10-15 відсотків. З допомогою фальсифікацій влада зможе вивести у другий тур кого завгодно. Навіть того ж Віктора Медведчука — відвертого ставленика Кремля.
Хто найбільше підходить на роль єдиного узгодженого кандидата — Яценюк, Кличко, Тягнибок, хтось інший?
— Не має значення. Йдеться про принцип: кандидат має бути один. Навіть у східних областях на минулих виборах люди були готові голосувати проти влади. Потрібно було лише чітко заявити — цей кандидат проти режиму.
Другий важливий момент: щоб перемогти на виборах 2015 року, уже зараз треба розгортати організаційну роботу, щоб мати щонайменше 150 тисяч перевірених і підготовлених майбутніх членів виборчих комісій, спостерігачів. Потрібно визначити симпатиків. Серед них вибрати тих, хто готовий до певної, нехай мінімальної жертовності. Зайнятись їхньою підготовкою. Вони, по-перше, проведуть вибори. По-друге, захистять результати голосування. Якщо ж їх буде спотворено, вийдуть на акції громадянської непокори.
І все-таки нема відчуття, що суспільство готове діяти осмислено.
— Не варто забувати, що в Януковича є міліція, прокуратура, державні адміністрації. Він створив систему примусу. Нав'язує свою волю більшості. Треба, щоб хтось запропонував нову систему, альтернативну.
Поки що ж влада активно працює з фальшивими "маяками". Імітує величезну кількість опозиційних рухів, організацій та окремих персонажів. В арабських країнах цієї системи не було. Студентські угруповання створювали платформи у соцмережах, де могли організуватися сотні тисяч людей. В Україні, якщо ви будете дуже активні й радикальні у соціальних мережах, ніхто вас не переслідуватиме, просто створять 50 аналогічних сторінок. Тому складно організувати єдиний протестний майданчик.
Тимошенко могла б повести за собою, якби була на свободі?
— У неї величезне бажання стати президентом. Вона готова сидіти за ґратами, не давати задній хід. Саме таких потребує теперішня Україна. Але навряд чи хтось із лідерів опозиції готовий ризикувати своєю свободою чи життям. Люди це відчувають.
До чого готуватися в 2015 році?
— Хтозна. Можливі різні сценарії. Ми перебуваємо при втраті державності та народовладдя. Опозиція і вибори — це добре. Але завтра цього вже може й не бути. І тут наше кінцеве завдання — 25 мільйонів людей на вулицях і загальнонаціональний страйк, доки цей режим не піде.
Проти режиму можуть виступити армія, міліція?
— Ненасильницький спротив ефективніший. У Сирії люди взялися за зброю, і країна зараз у руїнах. А в Тунісі все відбулося швидко й нормально. Є ще свіжий приклад Лівія, де режим намагався застосувати силу проти мирного протесту, і програв.
Чи готова влада застосувати силу проти народу?
— У неї і 2004-го був такий намір. Підрозділ "Барс" із бойовими набоями виїжджав із Василькова в Київ. Але офіцери придумали формальну причину, щоб не виконувати наказ — шлях їм перекрили десять автомобілів таксі. В результаті не доїхали.
Загальна кількість "беркутівців" в Україні — близько семи тисяч. Вони не здатні розігнати навіть 30-50 тисяч осіб, які вийдуть на вулицю. Таку кількість людей узагалі неможливо розігнати фізично. Їх складно навіть зрушити з місця. Для цього потрібно застосовувати спецзасоби, газ та гумові кулі.
Тобто Україна точно не стане поліцейською державою?
— Нинішня генерація силовиків не готова служити в поліцейській державі. Зараз немає навіть такого рівня цинізму в силових структурах, що був наприкінці 2004 року. Тоді в органах було чимало колишніх рекетирів, які мали досвід ставити людям на груди гарячі праски чи відрізати пальці. А зараз поприходили "діти незалежності".
Якщо революція відбудеться, який найбажаніший розвиток подій буде після неї?
— Слід покарати тих, які сьогодні беруть участь в антизаконних діях режиму. І цих людей досить багато. Партія регіонів і Комуністична повинні бути заборонені Міністерством юстиції, адже їхня діяльність спрямована на порушення прав та свобод громадян і погіршення соціально-економічного стану країни. Партія регіонів — злочинна організація. Переважна більшість членів потрапили туди не з доброї волі й нічого поганого не зробили. То ж переслідувати їх не треба. А от партійні функціонери повинні бути хоча б умовно засуджені — із позбавленням права брати участь у політичному житті країни хоча б до п'яти років.
Після помаранчевої революції багато кучмістів перебралися у Підмосков'я — близько тисячі людей разом із сім'ями. Буде евакуація й після Януковича, бо триматися за нього абсурдно.
Янукович передасть владу наступному президентові, як це до нього зробили Ющенко, Кучма і Кравчук?
— Він хоче залишитися на посаді й після 2015 року. Але виграти вибори чесно не зможе. Розраховувати на підтримку Кремля — нереально. Янукович неприємний Путіну на рівні фізіології. Є купа претендентів, що могли б його змінити — Хорошковський, Медведчук. Москва може поставити на когось як у владі, так і в опозиції.
Пропонували балотуватися до Верховної Ради
Олександр Данилюк народився в Києві. Мати — лікар, батько — науковець. Закінчив юридичний факультет столичного економічного університету. З 2004 року очолює громадський рух "Спільна справа". Консультує підприємців та захищає їхні інтереси в конфліктах із державними структурами.
Понад десять років бере участь в акціях і протестах. Каже, що революція — це стиль його життя.
На останніх парламентських виборах Данилюку пропонували балотуватися в нардепи: у першій десятці списку "Батьківщини" або від Об'єднаної опозиції — по одному з київських округів. Відмовився.
— Що б я робив у Верховній Раді такого, що не роблю зараз? — пояснює. — А от говорити міг би не все, що думаю насправді.
Дружина Світлана працювала менеджером у медіа-компанії в Лондоні. Зараз у декретній відпустці. Виховують 9-місячного сина Володара.