Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.
Не підтримують відкликання депутатів лише 13%, не визначилися з цього приводу – 6%.
Водночас на думку більшості опитаних - 61%, депутата повинен відкликати виборець.
14% опитаних вважають, що це повинен робити виборець, але за ініціативи партії, стільки ж – що це прерогатива виключно партії, яка висувала кандидата.
Ще 12% вважають, що це повинен робити суд, при цьому 7%вважають, що суд це має робити одноосібно, а 5% – за ініціативи парламентської більшості.
Крім того, 5% опитаних вважають, що відкликати депутата повинен лише парламент, а ще 5% – президент. Не визначились з цього питання 10%.
Понад половина опитаних вважає, що депутата потрібно відкликати за корупційні діяння, стільки ж – за недотримання виборчих обіцянок.
Майже 40% вважають, що депутата необхідно відкликати за зраду державним інтересам i невиконання своїх зобов’язань, які проголошуються у присязі.
Третина – за систематичну відсутність на пленарних засіданнях та засіданнях комітетів, стільки ж – за невиконання своїх публічних обіцянок щодо підтримки тієї чи іншої ідеології.
26% опитаних переконані, що депутата потрібно відкликати у випадку переходу до іншої фракції, 22% – за неособисте голосування. Не визначилися з даного питання лише 4% опитаних.
Немає коментарів:
Дописати коментар