субота, 20 липня 2013 р.

Антиміліцейський Майдан триває – попри побої міліції



Розгін наметового табору у Києві, 18 липня 2013 року

Розгін наметового табору у Києві, 18 липня 2013 року

РОЗМІР ШРИФТУ
 
Київ – Учасники Врадіївської ходи проти свавілля міліції продовжують акцію протесту на майдані Незалежності в Києві. Без наметів: бо в четвер ввечері, коли активісти їх встановили, наметове містечко зніс «Беркут», побивши активістів і декого з журналістів, стверджують потерпілі. В МВС побиття мітингувальників заперечують, а в адміністрації президента обіцяють розібратися, чи била міліція людей. Правозахисники, які бачили знесення наметів, оцінили дії правоохоронців як кримінальний злочин. 

У п’ятницю надвечір на майдані Незалежності майоріли українські національні прапори та стяги кількох громадських організацій. Учасників ходи з Врадіївки до Києва проти свавілля міліції, та київських громадських активістів – більш ніж півсотні. Напередодні, у ніч із четверга на п’ятницю людям добряче дісталося від «Беркуту» під час штурму наметового містечка, однак це їх не спинить, заявив Радіо Свобода один із учасників протесту, активіст руху «Спільна справа»Володимир Іванов.

«Є травми, поранення. Але розумієте, багато з цих людей пішки йшли з Врадіївки та інших областей. І вони через такі дрібниці не відступлять. Ми повідомили владу столиці, що наша акція є безстроковою. І формулюємо нові вимоги до влади», – підсумував активіст.

Інша учасниця протесту наводить докази того, що били їх сильно.
ЗАВАНТАЖИТИ
«В мене в руках документи, зокрема фото вбитих у міліції дітей тих, хто прийшов на Майдан. І – розламаний міліцейський кийок. Били так, що ламалися кийки, а люди губили найцінніше, що в них було», – каже вона.

У п’ятницю правоохоронці знову нагадали, що намети встановлювати не можна, поки не буде дозволу міської влади. Поки два працівники МВС повідомляли це активістам – їх знімали на відео близько десяти людей в цивільному.

 «Беркутівці» забезпечували порядок і не билися – Коряк

Побитих від міліції немає, в четвер на майдані Незалежності правоохоронці не порушували закону, сказав на брифінгу начальник Головного управління МВС у Києві Валерій Коряк, передають «Українські новини».

За його словами, мітингувальники почали встановлювати намети, хоча дозволу на це у них не було, а об одинадцятій вечора мітинг мав скінчитися. Керівник київської міліції також зауважив, що намети зносили співробітники комунального підприємства «Благоустрій», а міліція забезпечувала громадський порядок.
ЗАВАНТАЖИТИ

Начальник ГУ МВС похвалив роботу своїх підлеглих. Він сказав, що затримали 11 протестувальників, вони були доставлені в Шевченківський райвідділ міліції. Проти них склали адміністративні протоколи. А щодо одного, який кидав димову шашку, відкрили кримінальне провадження.

Чепак з’ясує, чи постраждали на майдані журналісти

Рада Незалежної медіа-профспілки та Національна спілка журналістів України 19 липня спільно звернулися до президента України Віктора Януковича з вимогою звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

«Ми, Рада НМПУ і Національна спілка журналістів, вимагаємо звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та провести реформу міліції. Міністр публічно давав обіцянки забезпечити безпеку журналістів, однак свого слова не дотримався. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку», – йдеться у спільній заяві організацій.

Медіа-профспілка і Спілка журналістів також звертаються до Генеральної прокуратури з вимогою покарати міліціонерів, які побили журналістів у ніч на п’ятницю.
Під час розгону наметового містечка на майдані Незалежності вночі 19 липня 2013 року
Під час розгону наметового містечка на майдані Незалежності вночі 19 липня 2013 року

Внаслідок дій бійців спецзагону міліції «Беркут», під час розгону акції на майдані Незалежності травм зазнали журналісти «5-го каналу». Про це у Facebook написав один із них – Андрій Ковальов, у якого лікарі зафіксували забиття спини і голови. Постраждав також один із київських фотокорів Максим Требухов: на відео Радіо Свобода видно наслідки застосування проти нього сльозогінного газу.

Комітет оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє в адміністрації президента, пообіцяв розібратися, чи били журналістів під час знесення наметів на майдані в ніч на 19 липня. Роботу комітету координує прес-секретар президента Дарка Чепак.

Тим часом свою думку про перебіг подій на майдані висловили правозахисники. Розігнавши наметове містечко Врадіївської ходи, міліція вчинила кримінальні злочини, заявила Радіо Свобода керівник Центру громадянських свобод Олеся Матвійчук.

«Мої колеги проводили моніторинг нічних подій на майдані. Міліція вдалася до численних порушень законодавства. Проте, це відбувається не вперше. В контексті цих подій ми невдовзі побачимо, чого вартують слова міністра МВС Віталія Захарченка», – зауважила правозахисниця, згадавши, як днями міністр пообіцяв звільняти й карати «перевертнів у погонах» – працівників міліції, які були впіймані на злочинах.

Тим часом Київська міська державна адміністрація подала позов на депутата від УДАРу Сергія Капліна, який підтримував Врадіївську ходу. Сам Каплін припускає, що в позові йдеться про акцію протесту і встановлення наметів на майдані
.

Немає коментарів:

Дописати коментар