четвер, 28 червня 2012 р.

Стало известно, где Святаш и другие “регионалы” хранят гречку для подкупа избирателей (+фото)

Народные депутаты, раздающие в Харькове продуктовые наборы избирателям, хранят свои продукты в общеобразовательных школах.
В частности, нардеп Дмитрий Святаш устроил из школы №138 продуктовый склад, о чем явствует объявление администрации заведения.
Напомним, Государственная налоговая служба выдвинула денежные требования компаниям группы “АИС” народного депутата от Партии регионов Дмитрия Святаша за неуплату налогов на общую сумму около 680 млн. грн.


Культура честі - єдиний механізм захисту прав та свобод

Коли закон втрачає справедливість, справедливість стає законом.


 Україна не відбулась як правова держава. Той гротескний устрій, який ми маємо, і який складно навіть визнати державним, скоріше є сумішшю проявів авторитаризму та анархії. Термін "вибіркове правосуддя" не має нічого спільного з кримінальним переслідуванням опонентів режиму, а насправді характеризує загальний дефіцит справедливості в рішеннях українських судових та інших державних органів, її винятковість та вибірковість.

Справедливість, як певна моральна абстракція, продовжує існувати в уяві суспільства, проте стала абсолютно недосяжною в якості державного сервісу.

Звертаючись до державних органів з метою захисту своїх прав та свобод, громадянин прирікає себе, у кращому випадку, на роки безрезультативного вештання тісними коридорами установ та відомств. В гіршому випадку вперте правдошукацтво може суттєво зіпсувати стан справ правдошукача. На цьому шляху можна втратити не лише гроші, але й здоров'я.

Відсутність гарантованого легального механізму захисту та покарання не залишає вибору. За браком правової культури їй на зміну приходить культура честі, характерна для кочових племен, горців та кримінальників. Люди, які в силу тих чи інших обставин не мають можливості отримати державну справедливість, змушені самі забезпечувати себе справедливістю.

За таких умов поширення страху є кращою стратегією, аніж марні пошуки дружби. Лише культивування швидкої та незворотньої помсти є запорукою збереження особи, недоторканості її свобод та цілісності майна.

В рівній мірі це стосується і захисту суспільних інтересів. За браком легітимності органів влади та надлишком корумпованості правоохоронної та судової систем - троє, які зберуться чесно судити в ім'я України, будуть більш правомочними, аніж Верховний та Конституційні суди разом узяті.
І не варто слухати тих, хто лякатиме нас несприйняттям з боку Заходу. 

Якби Другий Континентальний Конгрес керувався законністю, а не справедливістю, США досі залишались би безправними колоніями британської корони.

Олександр Данилюк

Подготовка к большому кидку: украинские банки ввели ограничение на снятие наличности с карточек


Снижение ставок межбанковской комиссии interchange привело к падению доходов банков-держателей крупных сетей банкоматов, которые начали искать способы компенсировать сокращение прибыльности
Позавчера, 26 июня, банкиры пожаловались в НБУ, что их клиенты не могут снять в банкоматах ПриватБанка по картам Visa более 100 гривен за одну трансакцию, пишет КоммерсантЪ-Украина.
Такие ограничения способны увеличить количество трансакций и, как следствие, комиссионный доход, поэтому аналогичные ограничения могут быть введены и другими банками, опасаются участники рынка.
Как отмечает издание, еще 10 июня система Visa снизила interchange по всем своим картам с уровня 1%+3 гривны до 0,5%+2 гривны, а система MasterCard 1 июня ввела продукт Debit MasterCard с комиссией всего в 2 гривны. В результате у владельцев банкоматных сетей резко упали доходы от этих операций, в первую очередь у банков с большими сетями, и они начали искать способы увеличить количество трансакций.
Вчера в ходе заседания совета Украинской межбанковской ассоциации членов платежных систем ЕМА банкиры заявили, что ПриватБанк, владеющий крупнейшей сетью в 7850 банкоматов, ограничил снятие средств с карт Visa других банков суммой 100 гривен за одну трансакцию.
По словам одного из банкиров, ПриватБанк ввел ограничение 15 июня, а они узнали об этом из жалоб клиентов. Решение ПриватБанка банкиры не одобряют, но считают законным, поскольку соблюдается дневной лимит Visa по выдаче наличных в 200 евро (2 тысячи гривен). Ввести лимит выдачи наличных по картам MasterCard банки не смогут, поскольку система будет их за это штрафовать.
Аналогичные ограничения на снятие средств могут появиться и в других учреждениях. «Банки-эквайеры получат убытки, поэтому существует риск введения лимитов, что вызовет недовольство клиентов», – уверен начальник отдела развития банковских карт «Дочернего банка Сбербанка России» Андрей Кириенко.
«Когда interchange снизился, пострадали владельцы банкоматных сетей. Банки защищаются от убытков и вводят лимиты. Технически их можно установить на отдельные виды карт», – уточнил глава правления Украинского процессингового центра Антон Романчук.

неділя, 24 червня 2012 р.

Кілька слів про толерантність

Олександр Данилюк




Коли ми говоримо: ставтесь рівно до всіх народів - ми не закликаємо до пацифізму, ми закликаємо до врівноваженості. Ми не закликаємо толерувати зло, ми закликаємо його правильно персоніфікувати.

Українська національна ідея має бути величною. Такою, щоб її не доводилось змінювати кожні тисячу років. Вважати, що вона може бути побудована на ненависті до інших народів, зокрема до наших братів москалів, можуть лише люди з надзвичайно дрібними амбіціями.

Україна має постати в абсолютному вимірі, а не в постійному протистоянні між тими, кому парко, і тими, кому дме.

Справжні Імперії не можуть будуватись на ненависті. Навіть, якщо це Імперії Добра.

Рада хоче додати грошей розвідці. Щоб стежити за опозицією?

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до закону про держбюджет на 2012 рік.

Як передає УНІАН, за дане рішення проголосував 271 із 366 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є забезпечення реорганізації та доукомплектування підрозділів Служби зовнішньої розвідки.

На 1 квітня 2012 року фактична укомплектованість підрозділів Служби зовнішньої розвідки становила 79,3% від затвердженої законом (4350 осіб). Некомплект становить 899 осіб.

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до бюджету на 2012 рік та збільшити видатки із загального фонду для Служби зовнішньої розвідки на грошове забезпечення військовослужбовців з нарахуваннями на суму 47 млн грн за рахунок перевиконання надходжень до загального фонду держбюджету від ввізного мита.

Водночас заступник голови ВР Микола Томенко висловив стурбованість з приводу того, що через народних депутатів (даний законопроект вніс на розгляд ВР депутат від Партії регіонів Юрій Каракай) виправляються помилки уряду.

За його словами, експерти зазначають, що даний законопроект передбачає виділення коштів для створення окремого підрозділу у Службі внутрішньої розвідки, “який буде за опозицією слідкувати під час виборчої кампанії”.

Томенко виступив категорично проти ухвалення такого рішення і внесення змін до бюджету через народних депутатів.

У "Межигір'ї" будують 4-поверховий підземний бункер. Один поверх для грошей — Кужель

Європа може допомогти Україні санкціями проти влади, але українці самі мають прокинутися і почати зміни в країні. Про це в коментарі Gazeta.ua сказала депутат кримського парламенту, лідер "Громадянського опору" Олександра Кужель.
"Вони можуть нам допомогти і сказати владі: не заїжджайте до нас, нам не потрібні ваші брудні гроші. Коли говорять про санкції, то в першу чергу захищають себе. Ви думаєте, що Янукович і компанія зараз спокійно сплять? Офшорний кіпрський рай у небезпеці і їхні гроші можуть згоріти за день. В умовах, коли Кіпр звертається до Росії із проханням про кредит на підтримку банківської системи, у них великий клопіт, куди гроші покласти. Переводити в Англію, Швейцарію, Францію страшно, бо європейські країни можуть ввести санкції та арештувати рахунки високопосадовців. Хоч би не отримали інсульти та інфаркти, бо стільки нагребти і втратити в один момент", - зазначила політик.
За її словами, багато хто з українських багатіїв переховують гроші в Україні.
"Мене це втішає. Кажуть, що на території "Межигір'я" ведеться будівництво 4-поверхового підземного бункеру, де буцімто один з поверхів відведено під сейф. Янукович обіцяв, що не поїде з країни, а ми постараємося зробити все, щоб не поїхав і держава мала можливість ці гроші повернути в економіку", - зауважила Кужель.
Якби вона стала президентом, то зробила б таке:
"Перше – жила б не у "Межигір'ї", а в Адміністрації президента. Не було б ніяких кортежів, численної охорони і челяді, перекриття руху. Запровадила жорсткий публічний контроль за державними коштами. Впевнена, припинили б красти за два тижні. Бо страшно красти, коли знаєш, що тебе посадять. Третє – обов'язкова зміна системи держзакупівель через запровадження електронної реєстрації ціни. Наприклад, підприємець виробляє анальгін і має намір продати його державі. Держава оприлюднює на сайті перелік ліків, які хоче закупити. Підприємець заходить на сайт реєстрації ціни держзакупівлі і реєструє свою ціну , наприклад, 7 гривень 11 копійок. Інший учасник пропонує ті ж самі ліки , наприклад, 7.12, третій – за 7.09. Обов'язкова умова – учасник отримує лише номер, ніхто з чиновників не знає, яке підприємство пропонує товар Я - держслужбовець і повинна обрати найменшу ціну. Це стимулює зниження ціни і унеможливлює корупційну змову. Сьогодні участь у будь-якої закупівлі передбачає мінімум 30 відсотків відкату, а це збільшує вартість товару", - розповіла вона.
За словами Кужель, вона б наполягала також на прийнятті закону, який в Англії називався "Податок на порив вітру".
"Суть в тому, що та власність, яка належала народу і пішла за копійки через банкрутства, липові аукціони, приватизаційні сертифікати, оцінюється і держава пропонує власнику доплатити. Всі доплати йдуть до бюджету", - сказала Кужель.

пʼятниця, 22 червня 2012 р.

Янукович підписав закон, який скасовує пільги чорнобильців

Президент Віктор Янукович підписав закон про гарантії держави щодо виконання судових рішень, проти якого протестували чорнобильці.

Про підписання відповідного закону №4901-VI та низки інших повідомляє сайт президента.

Як повідомлялося, 5 червня Верховна Рада 259 голосами ухвалила законопроект про гарантії виконання рішень судів, який передбачає скасування пільг для окремих категорій громадян.

При цьому віце-спікер Адам Мартинюк заявив, що проблемний другий розділ законопроекту не запрацює одразу.

“Щоб не було, як кажуть, зловживань і звинувачень, що проголосували і забрали пільги. Ми другого розділу не зачіпаємо”, – сказав він.

“Прийняти в другому читанні і в цілому, як закон, лише редакцію першого розділу і другого розділу, що він ступає в дію з 1 січня 2013 року, і Кабміну розробити відповідні законодавчі акти до 2014 року. В такій редакції прошу голосувати”, – оголосив Мартинюк перед голосуванням.

Розгляд цього законопроекту восени минулого року викликав хвилю протестів. Зокрема, “чорнобильці” та “афганці” намагалися штурмувати Верховну Раду.

6 червня цього року чорнобильці також прийшли пікетувати Верховну Раду через ухвалення законопроекту, який передбачає скасування пільг для окремих категорій громадян.

“Укрзалізницю” продадуть олігархам

Влада визнала, що віддасть “Укрзалізницю” у приватні руки.

Глава Фонду держмайна Олександр Рябченко заявив, що об’єкти “Укрзалізниці” будуть приватизовані, але не на “класичних” для України умовах.

“Приватизація об’єктів “Укрзалізниці” – це досить масштабний процес, який розтягується в часі. Це дійсно новий напрямок приватизації, це не класична приватизація, коли продається, припустимо, контрольний пакет акцій. Тут необхідна реструктуризація. Але крок за кроком, виважено цей процес буде здійснюватись”, – сказав він.

Варто зазначити, що у поточній редакції проекту програми економічних реформ України на 2010-2014 роки міститься пункт про те, що реструктуризація “компанії повинна завершитися до кінця 2014 року.

Сама реструктуризація передбачає поділ держактивів і створення на їх базі акціонерних товариств, а також продаж непрофільних активів.

Скільки насправді сплатили Харків'яне за ЄВРО?

Фракція «Батьківщини» в Харківській обласній раді заявила про необхідність розслідування ефективності використання коштів при підготовці і проведенні в області Євро-2012.
Як передає кореспондент УНІАН, вимоги опозиції оприлюднив на сесії облради депутат-бютівець Іван Варченко.
Як зазначається у заяві, «протягом кількох останніх місяців спостерігається маніпуляція з цифрами коштів, витрачених на підготовку і проведення Євро-2012 - інформуючи про видатки на чемпіонат з державного та місцевих бюджетів, представники Кабміну дозволяють собі розбіжність у кілька разів – від 40-45 до 110 млрд грн». Суттєві розбіжності, наголосив депутат, є і в цифрах витрат, які наводяться посадовцями Харківщини.
У зв’язку з чим фракція зажадала від облдержадміністрації на наступній сесії облради подати звіт про використання коштів. Зокрема, бютівців цікавить «інформація про об’єкти, на які здійснювалися видатки, про підприємства, які проводили роботи або надавали послуги, про суму видатків і перелік конкретних виконаних робіт та послуг», а також - «які видатки було проведено з дотриманням тендерних процедур, які - ні і чому».
Крім того, бютівці просять надати інформацію про те, чи залучалися кошти приватних інвесторів на впорядкування фасадів та прибудинкових територій, які готелі та гуртожитки облаштовувалися до Євро-2012 із залученням державних та комунальних коштів, у яких сумах, яка наповнюваність цих об’єктів була протягом чемпіонату і якого економічного ефекту досягнуто, скільки бюджетних коштів додатково було залучено на об’єкти туристичної інфраструктури і який економічний ефект від того.
У заяві бютівці подякували «тисячам харків’ян, які власною гостинністю, дружніми посмішками та допомогою іноземним гостям значною мірою виправляли той негативний імідж, який сформувала влада про Україну. Маємо на увазі і переслідування опозиції, і нестримну патологічну жадібність у формуванні цін на готелі, і знищення природи та тварин. Ми вдячні тим, хто у зв’язку з цим запросив безкоштовно європейських гостей до себе додому, тим автолюбителям та таксистам, які не гналися за надприбутком, підвозячи німця чи голландця. Кожному, хто додав позитивного враження від України і українців. Не потрібно маніпулювати. Ми бачимо, що у Харкові щось зроблено. Це щось має конкретну ціну. Назвіть цю ціну».
***
У відповідь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін привітав усіх з успіхом і з великим футбольним святом Євро-2012, зазначивши, що інфраструктура і досвід, які придбав Харків за час проведення Турніру, приноситимуть користь довгі роки. «Хтось хоче виміряти її фінансами, хтось політичними амбіціями, намагаючись заявляти, що все не так і все погано», - сказав М.Добкін.
Водночас губернатор заявив, що розуміє те, як важко пережити великий успіх Євро-2012 усім, хто не любить Україну, тим, хто створював антиукраїнську кампанію в іноземній пресі. Але, на його думку, Харків і Україна успішно проводить Євро-2012, «незважаючи на вереск і писк всіляких букашок, починаючи з тих, хто має в кишені депутатське посвідчення, виписане у Бундестазі, чи депутатське посвідчення, виписане по прохідних списках БЮТ і КПУ».
За словами М.Добкіна, «підсумки того, що відбувається в нашому місті і нашій країні, ми будемо підбивати ще довго. Незважаючи ні на що, на сьогоднішній момент можна говорити, що вся інфраструктура, яку набуло наше місто і наша країна, той досвід, який отримали наші медики, працівники правоохоронних органів, бізнесмени та прості харків'яни, будуть приносити нам користь довгі роки».
Виступаючи перед депутатами, губернатор заявив: «Ми впоралися всі разом з дуже складним, амбітним завданням на найвищому рівні, так, як від нас ніхто не очікував. Це не просто дає нам право пишатися собою, ми можемо відчувати себе впевненими у вирішенні ще більш складних завдань, з якими, без сумніву, впораємося, і наведемо порядок у власному домі». Якщо комусь щось потрібно довідатися конкретніше, сказав М.Добкін, «то будь ласка - канцелярія відкрита».

четвер, 21 червня 2012 р.

Підписання декларації об'єднанної опозиції

Олександр Данилюк в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на телеканалі ТВі, 21 червня 2012

Активами «семьи Януковича» заинтересовалась международная финансовая разведка


Активами «семьи Януковича» заинтересовалась представители Эгмонтской группы, объединяющей финансовые разведки более 120 стран, - пишет zn.ua.

По информации издания от компетентных источников, весьма внушительное число представителей Эгмонтской группы (она объединяет финансовые разведки более 120 стран, в том числе и Украины. Ее основное задание — борьба с отмыванием преступных капиталов, в рамках которой члены группы обязаны делиться друг с другом соответствующей информацией) последние несколько месяцев энергично занимаются выявлением по всему миру активов «семьи» Януковича.

Ранее в Конгрессе США при обсуждении украинских проблем вспомнили, что в течение года сын президента Виктора Януковича увеличил свое состояние в 18 раз, и назвали это не иначе, как «коррупция достигла первой семьи страны».

Єдине завдання опозиції - негайні президентські вибори


Будь-які інші варіанти лише консервуватимуть режим.


Олександр Данилюк



Щойно повернувся з зустрічі з лідерами об'єднаної опозиції. Були присутні представники всіх партій: Турчинов, Яценюк, Тарасюк, Гриценко, Соболєв, Гримчак, Кириленко. Говорили про координацію дій по протидії фальсифікаціям та удосконаленні програми.
Я висловив позицію Спільної Справи, яка є наступною:
1. Вибори не будуть ні чесними, ні демократичними. В них не беруть участь політв'язні та особи, яких відверто залякують. Вже сьогодні масштабно працює підкуп, адмінресурс та зловживання владою. Переконаний, що будуть безпрецедентні фальсифікації.
2. Вигравати треба буде не дивлячись ні на що.
3. Єдине завдання об'єднаної опозиції - отримати більшість і негайно призначити президентські вибори(як того й вимагає Конституція 1996-го року, за якою Янукович ніколи не обирався).
4. Після обрання нового Президента- негайно провести вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими партійними списками, сформувавши в такий спосіб легітимну Верховну та місцеві ради.

На Сумщині міліція з лісниками намагаються розігнати дитячий табір

Міліція з представниками санітарно-епідеміологічної служби та лісового господарства здійснила спробу зриву молодіжного патріотичного табору “Коловрат”, що на Сумщині.

Про це повідомляє прес-служба Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

“Працівники міліції, санепідемслужби, місцевого лісництва протягом трьох годин “перевіряли” місце таборування, а спільно складений акт про виявлені порушення не надали жодному з учасників на ознайомлення та висловлення зауважень”, – йдеться в повідомленні.

За словами організаторів, не пояснивши по суті жодного порушення, не надавши копію акту, представники держ.установ погрожують закрити табір, що є протиправно.

Зокрема, за словами націоналістів, представники міліції відмовилися надати на вимогу свої службові посвідчення, а представники лісництва звинуватили учасників табору незаконному зрубуванні, а не купівлі сухих дерев для вогнищ.

Крім того, працівники СЕС без жодних досліджень грунту і води, а виключно за заявою невідомого громадянина, дійшли висновку, що табір “не відповідає вимогам”.

Свою перевірку представники влади Сумщини здійснювали в той час, коли більшість учасників разом з керівництвом табору перебували в мандрівці.

Як відомо, раніше повідомлялося, що заступник сумського губернатора Юрія Чмиря Яговдик Ігор забороняє проводити на Сумщині дитячий патріотичний табір “Коловрат”.

Крім того раніше на Сумщині вже відбувалися спроби перешкодити проведення молодіжного табору.

Вовк натягає овечу шкіру

автор : Іван ВАРЧЕНКО

П’ять місяців до парламентських виборів. Прем’єр Азаров потужно занепокоївся проблемами дрібного бізнесу. Гучно стукаючи кулаком по столу, демонструючи «тверду руку», Кабмін дав черговий сигнал підприємцям. Наприкінці травня уряд (увага!) запланував заборонити вилучення документів та комп’ютерів під час перевірок підприємств без рішення суду. Через кілька днів з не менш гучною і так само приємною для бізнесу заявою виступив Генпрокурор України В.Пшонка, який пообіцяв відмовитися від проведення прокуратурою масок-шоу на підприємствах та в установах.

Скільком підприємцям, тим, хто вижив у бізнесі після обрання у 2010 році президентом Януковича, знову так хочеться повірити у щирість намірів…

Програма, завдяки якій Янукович отримав посаду президента України, мала назву, нагадаю, «Україна для людей». У ній, між іншим, обіцялося запровадження податкових канікул для малого бізнесу на 5 років. Гарантувалися увага й захист малого та середнього бізнесу з боку держави. Ці увага та захист конкретно мали бути виражені в наступному: «пріоритетність стимулювання підприємств малого і середнього бізнесу шляхом надання доступу до кредитних ресурсів, зменшення податкового навантаження, у тому числі значне зниження податкових платежів для підприємств, які створюють нові робочі місця».
Натомість після приходу нової команди до влади почався перерозподіл ринків.

Гарячими слідами до місцевих виборів у жовтні того ж 2010 року партія Регіонів затверджує агітаційну програму «Строим новую страну». «Стройка» передбачала державу з «безумовним верховенством закону, без продажних судів та корумпованих чиновників». Крім того, щедро обіцялося зменшення кількості національних та місцевих податків з 42-х до 24-х, зниження податкових ставок. Передвиборча гулянка була у розпалі. Обіцянки знову текли рікою. Завдяки чому партія Регіонів отримала більшість у місцевих радах.

Чи знайдеться в Україні порядна (підкреслюю – порядна) людина, яка б стверджувала, що у нас є хай не «безумовне», але верховенство закону, суди хоча б намагаються стати непродажними, а чиновники менш корумпованими?

Похмілля почалося одразу. Вже за кілька днів після виборів, регіонали голосували за податковий кодекс. Сотні тисяч підприємців поповнили собою лави безробітних. Дехто, на радість Азарову, пішов працювати на фабрики та заводи. Не факт, що за зарплату. Крім того, розгул рейдерства, знищення бізнесу, заміна закону правом сильного, збільшення поборів для базарників та власників кіосків. Успішним залишився лише бізнес сім’ї та клану президента.

Жодних сумнівів: Гебельс і під час наступних виборів відпочиватиме у порівнянні з талантами доморощених ідеологів з керуючої партії. Сьогодні вони знову красиво і переконливо «йдуть назустріч людям». У солодкі п’янкі мрії поринають не лише ослаблені організми соціально незахищених виборців, які чим бідніші – тим дешевше продаються, чим прекрасно користується влада, а й відносно соціально благополучні громадяни.

Наскільки менше стало потрібно дрібному бізнесу для щастя. Ще лише два роки тому він міг мріяти про п’ятирічні податкові канікули. Зараз – може радіти з того, що бізнес у нього відберуть не просто так, а згідно рішення суду… І то лише після виборів.

Будьте пильні! Під шкірою вівці ховаються жадібні щелепи й гострі пазурі вовка.

Якщо знову їм повіримо, будемо мати передбачуваний результат: після трьох місяців щедрої виборчої гулянки на нас чекатиме п’ять років гіркого похмілля.

Якщо не повіримо – матимемо шанс на зміни.


Іван ВАРЧЕНКО

середа, 20 червня 2012 р.

Депутаты усиливают ответственность за преступления в отношении правоохранителей


Народный депутат Владислав Забарский (ПР) зарегистрировал проект закона «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за отдельные правонарушения», № 10638.

Документом предусмотрено внесение изменений в санкции статей УК Украины и КоАП, которыми усиливается уголовная и административная ответственность за преступления и правонарушения, совершенные в отношении сотрудников правоохранительных органов.

В пояснительной записке сообщается, что в последнее время получили распространение факты совершения преступлений против работников милиции, сопротивления работникам милиции и правоохранительных органов во время выполнения ими служебных обязанностей, имеют место многочисленные случаи гибели и ранений сотрудников ОВД при исполнении ими своих служебных обязанностей

По информации автора, в течение 11 месяцев 2011 года почти 1,2 тыс. сотрудников милиции пострадали от преступлений, 33 из которых погибли, в том числе 13 погибших при исполнении служебных обязанностей. Более чем в полтора раза (на 58,7%) увеличилось количество работников милиции, которые были ранены при исполнении служебных обязанностей (со 172 в 2010 г. до 273 в 2011 г.).

Влада боїться масових заворушень і тому посилює МВС.

Нову службу правопорядку планують створити замість внутрішніх військ, однак з більш широкими повноваженнями. Нова структура має працювати у системі міністерства внутрішніх справ і забезпечувати захист конституційного ладу від спроб його зміни або повалення, або захоплення влади насильницьким шляхом. З такою законодавчою ініціативою виступили народні депутати з Партії регіонів Василь Грицак і Валерій Коновалюк.

У своєму законопроекті "Про Державну службу правопорядку" вони пояснюють, що нова служба має з’явитися в Україні, бо кількість військовослужбовців за останні роки суттєво зменшилася, із 760 до 200 тисяч, та скоротився особовий склад правоохоронних структур. Депутати наголошують, що орієнтуються виключно на європейський досвід функціонування подібних правоохоронних формувань.

"У багатьох країнах Європейського Союзу є правоохоронні органи з військовим статусом типу жандармерії та з цивільним статусом типу поліції. І вони є цілком незалежними структурами",- наголошують автори законопроекту. Коновалюк і Грицак пропонують, аби служба правопорядку здійснювала державну охорону органів держвлади та охороняла місця перебування посадових осіб. Окрім цього, нова служба має протидіяти тероризму та масовим безпорядкам.

Рада передала КС законопроект опозиції про скасування недоторканності

Верховна Рада направила до Конституційного Суду законопроект опозиції щодо скасування недоторканності депутатів, президента та суддів.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 389 народних депутатів із 428 зареєстрованих у сесійній залі.

Направлення до КС проекту закону, внесеного заступником голови ВР, одним із лідерів партії “Батьківщина” Миколою Томенком, підтримали 173 члени фракції Партії регіонів, 99 депутатів від “БЮТ-Батьківщини”, 51 член НУ-НС, 25 комуністів, 20 депутатів від Народної партії, 8 членів групи “Реформи заради майбутнього”, а також 13 позафракційних депутатів.

Законопроектом пропонується вилучити із Конституції ті статті, які забезпечують недоторканність не тільки народних депутатів, а також президента та суддів усіх рівнів.

вівторок, 19 червня 2012 р.

Підкуп виборців регіонали оплачують з місцевих бюджетів(+фото)

За аукціон нечуванної щедрості доводиться платити нам з Вами.

Активістами громадянського руху "Спільна Справа" в рамках моніторингу парламентських виборів виявлено факти непрямого підкупу та застосування адміністративного ресурсу у Харкові.

Так народні депутати Валерій Писаренко, Ірина Бережна, Ірина Горіна, Дмитро Святаш та Олександр Фельдман на зустрічах з виборцями обіцяють вирішити питання благоустрою прибудинкових територій і зокрема встановити дитячі та спортивні майданчики. Через короткий період часу після зустрічі з виборцями дійсно біля будинку з'являється зону відпочинку.

Закупівля дитячих майданчиків та їх монтування насправді здійснюється за кошти міського бюджету. Більш того самі майданчики були закуплені ще кілька місяців тому.

Так "Вісник державних закупівель" 12 квітня повідомив, що за результатами тендеру Департамент житлового господарства Харківської міськради уклав договір на придбання 581 комплекту дитячих ігрових та спортивних майданчиків на загальну суму 14 млн. 630 тис. грн.

Аналогічні випадки зафіксовані і в інших регіонах. Є підстави вважати, що така технологія застосовується по всій Україні.


понеділок, 18 червня 2012 р.

Потребує допомоги активіст “податкового” Майдану Сергій Костаков

Як повідомив у своєму блозі на Українській правді журналіст Єгор Соболєв, активіст “податкового” Майдану Сергій Костаков, що емігрував до Чеської республіки, щоб уникнути переслідування за сфальсифікованою справою, потребує матеріальної підтримки.

Сергій поки що не має офіційного права на працю і перебуває у фільтраційному таборі в Празі.

Зв’язуйтеся з ним через його сторінку у Facebook.

Костаков – винятково порядна людина, з принципами і розумінням про справжню честь та гідність. Як колишній боєць і снайпер військового спецназу має загострене відчуття справедливості, за що неодноразово страждав, але не став жорстоким, зберіг і розвинув у собі справжню особистість, людину та громадянина.

Прес-служба громадянського руху “Спільна Справа”

Моніторинг парламентської кампанії 2012

Тема двадцять шостої програми - моніторинг парламентської кампанії 2012 року - підкуп виборців. Гість: Тетяна Чорновол, громадський діяч та журналіст.


пʼятниця, 15 червня 2012 р.

Комуніст роздає виборцям одяг та медичні послуги

На Вінничині нові факти передвиборчої щедрості.

Активістами громадянського руху "Спільна Справа" виявлені факти непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу на Вінничині.

Так народний депутат Юрій Гайдаєв( фракція КПУ), який планує балотуватись по виборчому округу №13 з центром в смт. Калинівка Вінницької області, впродовж червня використовував приміщення місцевих закладів охорони здоров'я для зустрічей з виборцями, під час яких їм безкоштовно надавались медичні послуги.

Крім того, 10 травня в селі Іванові Калинівського району Гайдаєвим був організований безкоштовний концерт, на якому виконавці відкрито агітували за нього голосувати, а сам Гайдаєв дарував місцевим мешканцям одяг.
Як повідомлялось раніше, по цьому ж виборчому округу планує балотуватись голова Європейської партії України народний депутат Микола Катеринчук.

четвер, 14 червня 2012 р.

Більше півтисячи вболювальників ЄВРО 2012 безкоштовно розмістили у себе вдома волонтери групи "Ласкаво просимо " (+ФОТО)


Українці продовжують дивувати світ не лише своєю гостинністю, але й винахідливістю. Кілька місяців тому у Фейсбуці з'явилася спеціальна сторінка «ЛАСКАВО ПРОСИМО! WELCOME TO UKRAINE!», на якій українці, обурені непомірними апетитами вітчизняного готельного бізнесу, що вирішив заробити на гостях Євро 2012 великі гроші, почали пропонувати свої помешкання іноземцям безкоштовно.



Про те, наскільки «прижилася» в Україні і за її межами така ідея, кореспондент УКРІНФОРМу розмовляла з одним із активістів цього незвичайного громадського руху 26-ти річним киянином, менеджером по роботі з персоналом однієї із будівельних компаній Максимом Проданом.

- Максиме, то ж кому належить ідея пропонувати через інтернет безкоштовне житло для вболівальників Чемпіонату Європи з футболу?

- Автором цієї ініціативи є харків'янин, депутат обласної ради Іван Варченко. Серед інших наших активістів можу назвати Вікторію Склярову із Харкова, Ігоря Пилипчуку із Києва, харків'янку Юлію Юдіну та багато-багато інших.

До речі, особисто всі ми й досі не знайомі. Просто нас поєднала прекрасна ідея, ми тісно спілкуємося мало не щодня, але лише за допомогою інтернету чи по телефону. Наш віковий ценз - від 20 до 40 років.

Сам я долучився до цієї справи, коли група вже була створена на сторінці Фейсбуку. Мені скинули її адресу друзі, мовляв, дивись, яка гарна ідея. Я вступив до групи і почав пропонувати різні цікаві речі і дуже швидко зібрав багато інших небайдужих людей-волонтерів.

Згодом ми зробили сайт w.w.w.room4free.org.ua для того, щоб просто акумулювати всі оголошення про безкоштовне житло. Зараз сайт працює самостійно, а групу я продовжую адмініструвати.

До речі, сам сайт створив також волонтер, якого я лише нещодавно побачив. Він його зробив за кілька годин і написав мені: "Ось вам сайт, можете працювати". Потім ми удосконалили сайт, додали декілька інших можливостей, щоб люди могли самостійно виставляти туди свої пропозиції.

Ми їх модеруємо, намагаємося відсікти платні оголошення, перевіряємо за номерами телефонів, емейлами, за профілем. Хоча насправді відстежити всіх дуже важко.

Довелося попереджати, що ми надаємо лише місце для оголошень, але безкорисливість намірів їхніх авторів вже не перевіряємо за браком часу та можливостей. Тому порадили перед тим, як до когось їхати чи когось до себе запрошувати, краще поспілкуватися по телефону, через Скайп чи у Фейсбуці.

- А були такі випадки, коли хтось хотів використати ресурси сайту в комерційних цілях?

- Буквально одиниці. Якщо з'ясовувалося, що люди мали намір здавали житло за гроші, то ми їхні оголошення миттєво видаляли.

- Дивна річ, але про вас я вперше почула від своїх зарубіжних друзів.

- Нічого дивного, просто іноземні ЗМІ почали писати про нас більше, ані ж вітчизняні. Сюжети про нас пройшли по центральних каналах майже всіх країн ЄС. Друкувалося й чимало статей у таких поважних виданнях, як «Times», «New York Tribune», «New York Times», «Spigel», не обійшло увагою і «Reuters», звучали репортажі й на багатьох австрійських, польських та німецьких радіостанціях.

Чесно кажучи, я вже перестав їх рахував. Цікаво, що нашими інтернет ресурсами для пошуку безкоштовного житла в Україні користуються й самі закордонні журналісти. Більше того - мій друг навіть запропонував їм скористатися для роботи приміщенням свого офісу.

- Скільком людям ви вже допомогли?

- Навести точну статистику, скільки на даний момент українців прийняли у своїх родинах безкоштовно іноземних вболівальників важко, бо одні приїздять - інші виїжджають. Однак кількість тих іноземних вболівальників, які достеменно повідомили про своє перебування в Україні, вже сягнула майже півтисячі. Більшість вболівальників їдуть в Україну із друзями, але чимало й таких, приблизно відсотків із 30-40, які привозять із собою навіть сім'ї.

Загалом зголосилося надати безкоштовно тимчасовий притулок для іноземних фанів майже тисяча українських родин. Лише на даний момент на нашому сайті розміщено 650 оголошень: 450 - від українців та 200 - від закордонних вболівальників, які мають намір найближчим часом відвідати Україну і потребують житла.

Ми не відчуваємо зараз браку ані у відвідувачах сайту, ані в оголошеннях. Хоча раніше, у пікові дні, реєстрували до трьох тисяч відвідувачів. Нині активність падає (за добу до 500-600 відвідувань), можна сказати, що вона стала стабільною.

- З яких країн найчастіше їдуть на Євро 2012 люди, що мають намір пожити в родинах українців?

- Найбільше - зі Швеції, на другому місці - Німеччина. Чимало запитів також із США, Гонконгу, Польщі, Росії... Загалом, я нарахував майже три десятка країн.

 -А мешканці яких українських міст виявили найбільшу гостинність?

- Тут у лідерах столиця України, кияни розмістили майже 40 відсотків оголошень, потім йде Львів, Харків і найменш активний Донецьк.

- Чи задоволені іноземці такою послугою?

- Безперечно, ми отримуємо від них чимало вдячних відгуків. Але наведу інший показовий приклад, який вразив чи не найбільше. Один чоловік написав мені із Швейцарії, що загалом він не є футбольним фанатом і не планував їхати на Євро 2012. Але коли почув по радіо про нашу ініціативу, йому стало цікаво - що ж це за країна така. І тепер він має намір приїхати до нас. Я вважаю, що це найбільша подяка за те, що ми робимо.

- А звідки, власне, з'явилася сама ідея - створити спільноту людей, які готові гостинно відкрити двері власних домівок футбольним фанатам?

- Наш рух став альтернативою державним структурам і чиновникам, які не змогли вгамувати непомірні апетити представників готельного бізнесу.

Раніше я не вважав себе українцем із активною громадянською позицією. Але коли почув по телевізору про невиправдано високі ціни в готелях приймаючих міст, мені стало дуже прикро і я зрозумів, що як патріот України, я маю щось робити. Те саме, напевне, пережили й мої соратники, з якими ми зараз співпрацюємо.

По суті усіх нас об'єднала громадська ініціатива Friendly Ukraine, яка вже стала брендом гостинності українців. Нині Friendly Ukraine координує роботу кількох спеціально створених сайтів, кожен з яких пропонує якусь безкоштовну допомогу гостям.

Ми - надаємо свої інтернет-ресурси для пошуку безкоштовного житла, сайт w.w.w.ICanHelpU.com.ua шукає волонтерів, які допомагають іноземцям на вулицях, а на сайті w.w.w2012well.com.ua іноземці можуть віднайти безкоштовний трансфер, лише заплативши за бензин.

На своєму сайті ми розмістили гарячу лінію. Вона не має конкретного номера - це номери наших волонтерів, які будь-якої миті, вдень чи вночі, готові надати допомогу чи консультацію гостям Євро 2012. Загальна кількість таких українців, які добре володіють тією чи іншою іноземною мовами, становить понад 70 осіб.

Вірю, що наша громадська ініціатива не завершиться після проведення Євро 2012 в Україні. По суті - вона тільки починається. Україна - прекрасна і гостинна країна і у цьому на власні очі має переконуватися все більше і більше іноземних гостей.

Наталія Андрусенко,
УКРІНФОРМ.

Разом з євродепутатами звільнити політв'язнів закликав заступник Кернеса (+фото)

Заступник харківського міського голови Олександр Кривцов вчора під час матчу Голандія-Німетчина на стадіоні "Металіст" разом з німецькими европарламентарями Ребекой Хармс та Вернером Шульцем вимогав звільнення політв'язнів.

ОБСЄ надішле 700 спостерігачів на парламентські вибори в Україні

Місія спостереження. ОБСЄ визначилася з кількістю експертів, що спостерігатимуть за ходом парламентських перегонів в Україні.

Після відвідин Києва експертна комісія дійшла висновку – щонайменше 700 фахівців повинні слідкувати, аби вибори народних депутатів проходили за демократичними стандартами.

У Міністерстві закордонних справ запевняють – спостерігачі матимуть всі умови для незалежної оцінки процесу.

Євродепутат: для українських виборів - чим більше спостерігачів, тим краще


Депутат Європарламенту, голова делегації у зв’язках з Україною Павел Коваль наголошує на важливості парламентських виборів для відносин Україна-ЄС.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні у Страсбурзі, відкриваючи 19-те засідання Комітету парламентської співпраці Україна-ЄС.

“Це – дуже важливий момент для України, і ми маємо сконцентруватися на відносинах Україна-ЄС в цьому контексті”, - сказав П.Коваль.

Депутат висловив сподівання, що країни-члени ЄС зможуть направити до України якомога більше спостерігачів на парламентські вибори, що, на його думку, має сприяти їх чесному та вільному проведенню.

“У нас є досвід з 2004 року, який показав, що ініціативи громадян, неурядових організацій, які надсилали спостерігачів, допомогли Україні, незважаючи на політичні погляди”, - сказав П.Коваль.

Парламентські вибори мають відбутися в Україні 28 жовтня.

Партійці Королевської побігли назад до “Батьківщини”

7 районних та міських осередків партії “Україна – вперед” Наталії Королевської висловили бажання влитися до лав Волинського обласного осередку партії “Батьківщина”.

На ім’я голови облорганізації цієї партії Анатолія Грицюка надійшло звернення керівників Луцької, Ковельської, Нововолинської міських, Луцької, Ковельської, Ратнівської та Володимир-Волинської районних організацій Української соціал-демократичної партії (“Україна – вперед”), в якому вони просять прийняти їх партійців до лав волинської “Батьківщини”.

Таке рішення, за даними партії Юлії Тимошенко, продиктоване незгодою членів партії “Україна – вперед” із політичною позицією Королевської та її рішеннями по розбудові УСДП.

У зверненні йдеться про те, що вийти з лав “Україна – Вперед” хочуть близько 2300 членів партії та керівництво вищезазначених осередків.

Грицюк зазначив, що партія “Батьківщина” готова прийняти у свої лави всіх, хто поділяє її політичні цілі, хто прагне змін на краще в Україні та готовий для цього працювати й боротися.

“Тисячі членів Української соціал-демократичної партії, яка завжди була опозиційною до нинішньої влади, стали заручниками політичних амбіцій окремо взятої особи – її нинішнього лідера. Тож якщо члени УСДП бажають долучатися до нашої партії і спільно із Об’єднаною опозицією працювати, то ми вітаємо таке рішення”, – заявив Грицюк.

Українці збільшили закупівлю валюти у 2,5 разу


Чистий покупка українцями у банків іноземної валюти в травні 2012 року склала 526,8 млн доларів (у доларовому еквіваленті) – на 317,6 млн доларів, або у 2,5 разу більше, ніж у квітні.

Про це ідеться у повідомленні Національного банку України.

За даними НБУ, у травні фізичні особи купили в банків валюту на 1,885 млрд доларів (на 25,3% більше, ніж у квітні) і продали валюту банкам на 1,358 млрд доларів (на 4,8% більше, ніж у квітні).

В цілому загальний обсяг операцій на готівковому валютному ринку за травень склав 3,243 млрд доларів, що на 15,8% більше, ніж у квітні.

Водночас, обсяг банківських вкладів фізосіб у вільно конвертованій валюті у травні зменшився на 26,3 млн доларів і до 1 червня досяг 19,238 млрд доларів.

вівторок, 12 червня 2012 р.

Міжнародні санкції до України - далека перспектива чи близька реальність

Спільна правда №24. Міжнародні санкції до України - далека перспектива чи близька реальність

Спільна Правда - телепроект, завданням якого є донесення правдивої інформації про найголовніші події сьогодення.
Тема двадцять четвертої програми - міжнародні санкції до України - далека перспектива чи близька реальність. Гість: Борис Тарасюк, екс-міністр закордонних справ України.
Ведучий: Олександр Данилюк.

понеділок, 11 червня 2012 р.

Трудове покращення або Навіщо платити більше

У випадку прийняття Трудового кодексу, працювати багатьом доведеться щодня на чотири години більше. При цьому за ті ж самі гроші.


На Україну невдовзі чекає ще одне покращення. Цього разу трудове. Прийнятий в першому читанні проект Трудового кодексу планує повернути Україну в глухе середньовіччя. Ним суттєво обмежуються права найманих працівників та їхніх профспілок, а тривалість робочого дня збільшується з нинішніх 8-ми до 12-ти годин на добу. Іншими словами, у випадку прийняття кодексу, працювати багатьом доведеться щодня на чотири години більше. При цьому за ті ж самі гроші.

Згадка про середньовіччя тут є абсолютно доречною, адже, як відомо, саме вимога лімітованого 8-годинного робочого дня, була незмінним атрибутом соціального дискурсу з самого початку 19-го століття. Варто зауважити, що в тому ж 19-му столітті урядами більшості європейських країн вимога була виконана. Більш того, в деяких випадках результати перевищили сподівання. Так у Франції, Німеччині та Австралії тривалість робочого дня обмежена 7 годинами.

Звичайно на скорочення робочого дня можновладці йшли не від переповнюючого їх гуманізму та християнської любові до ближнього. Кожна поступка була результатом жорсткого супільного протистояння. Так наслідками революцій 1848-1849 років – стала не лише весна народів, але й перші обмеження тривалості праці.

Власне й відоме нам з дитинства святкування Першого травня, розпочиналось зокрема, як щорічні маніфестації робітників на захист свого права працювати не більше 8 годин.

Найбільший цинізм української ситуації полягає в тому, що скасовують це право ті, хто з найбільшим пафосом беруть участь в вітчизняних майовках та постійно підкреслюють свою відданість традиціям “країни робітників та селян”. Ті, хто прийшов до влади за рахунок голосів насамперед найманих працівників індустріального сходу та півдня. Ті, хто найбільш майстерно використовують в своїй агітації саме ліву риторику.

При цьому реформатори не розраховують зустріти будь-який відчутний спротив. Не секрет, що Україна займає одне з останніх місць в світі по активності робітничого руху і навіть відновлення практики багатомісячних невиплат зарплатні на державних підприємствах не вивело на вулиці їхніх працівників.

Генрі Форд якось сказав, що працювати людину примушує виключно два чинники: бажання заробітної платні та страх її втратити. Своєю пасивністю українці доводять, що існують і інші, невідомі американському автомобілебудівнику фактори.

Причини такої суїцидальної поведінки можна шукати довго. Проте на цьому нелогічність українських пролетаріїв не закінчується.

Очевидно, що робітники підприємств, уперто голосуючи за списки, в яких балотується їхній власник, добровільно відмовляються від представництва своїх інтересів в органах державної влади, віддаючи мандати своїм природнім опонентам.

неділя, 10 червня 2012 р.

Про необхідність показової кари зарвавшихся слуг.


Революція - необхідність показової кари зарвавшихся слуг, які забули кому вони служать.
Революція не дає жодних гарантій щодо того, що наступні слуги народу будуть чемними і вихованими.
Проте це не привід терпіти наругу над собою з боку обслуговуючого персоналу сьогодні.
Місце Януковича, Азарова і компанії на конюшні, де на них вже зачекались різки.
На жаль, усвідомити це можуть лише вільні люди.
Кріпаки, які хочуть поміняти поганих панів на хороших, навряд чи здатні це усвідомити.

Олександр Данилюк

субота, 9 червня 2012 р.

Про взаємозв'язок дармової гречки та суботніх порок, або Раби німі

Свободи, заради яких вбивали та вмирали покоління попередників, для нашого пересічного співвітчизника є непотрібними абстракціями, які він не лише захищати, а навіть використовувати не має бажання
Значна, якщо не переважна, частина дорослих українців систематично намагається уникнути участі в суспільних процесах, сховатись від персональної відповідальності за стан справ в країні, втекти від дійсності, занурившись у безглуздість різноманітних плебейських розваг.

Вперто та винахідливо, як колись від служби в збройних силах, вони відкошують від виконання своїх громадянських обов’язків. Десь глибоко всередині вони відчувають себе дезертирами. Проте сфокусуватись на цьому відчутті заважає мерехтіння телевізорів або комп’ютерних моніторів.

Свободи, заради яких вбивали та вмирали покоління попередників, для нашого пересічного співвітчизника є непотрібними абстракціями, які він не лише захищати, а навіть використовувати не має жодного бажання.

Виборче право, вольність, в якій досі зберігається металевий відголос Хмельниччини, для багатьох є цінним лише тому, що його раз на п’ять років можна конвертувати в набір тушонки та кілька пакетів крупи.

Право на зібрання, основний інструмент безпосереднього народовладдя, витоки якого йдуть від давньоруського віче, стало джерелом доходу тисяч майданарбайтерів, які за символічну платню імітують наявність громадянської підтримки тієї чи іншої політичної ініціативи.

Можна говорити багато про зневіру в політиці та загальну моральну деградацію, проте варто визнати єдине. Свобода є цінністю лише для вільної людини. Кріпак перетворюється на громадянина тільки тоді, коли починає вимагати політичного представництва, а на посилення своїх вимог викочує до вікон Уайтхоллу ешафот.

Цей процес може мати й зворотній напрямок. Особа, яка свідомо відмовляється від прав і свобод, впевнено стає на шлях перетворення себе на худобу. Поціновувачі дармової гречки вже сьогодні мають бути готові до того, що завтра їх будуть пороти.

Вважати їх повноцінними громадянами можуть лише невиправдані гуманісти. Вони випадкові бенефіціарії тих революцій, кров’ю яких написана кожна літера української Конституції.

Щоб там не намагались розповідати сумнозвісні спеціалісти з вимірювання черепів, але нація – поняття виключно політичне. Нація – це об’єдання вільних людей, здатних не лише втримувати певну територію, але й забезпечувати на ній додержання свого власного порядку. Лише сукупність громадян здатна сформувати націю, і лише нація здатна створити державу.

Державу сьогодні ми втратили повністю. Люди на Банковій, Грушевського та Інститутській представляють кого завгодно, але не український народ. У нас не залишається іншого шляху, як завоювати Україну.

Статут ООН не залишає нам вибору. В умовах втрати державності нація може існувати виключно в боротьбі за власне самовизначення.

Сьогодні кожен має визначитись з своїм місцем в цьому процесі. Націю складають лише ті, хто бере безпосередню участь у державотворенні. Решта можуть й далі відмовлятись видавлювати з себе раба, вимагаючи для нього кращого господаря.

Зрештою в такому підході немає нічого нового. Богун був громадянином Гетьманщини. Свинопаси – лише її ресурсом.

Олександр Данилюк

пʼятниця, 8 червня 2012 р.

The “Party of Regions” will spend US$ 50 million from the State budget on their agitators.

The Civic Movement “Spilna Sprava” (“The Common Cause”) that maintains independent monitoring of the pre-election situation in Ukraine, has obtained a copy of the letter signed by the Vice-Prime Minister Serhiy Tigipko, addressed to the Regional State Administrations.

The Document explains a targeted subsidy to be directed to the local budgets in order to attract additional 12.000 temporary social workers to the social services’ structures as from June, 1. The main job of the newcomers is “to provide social services to the most susceptible categories of the population”.

According to the information that “Spilna Sprava” has obtained from its source in the Cabinet of Ministers, in such a way the “Party of Regions” is planning to pay for work of its agitators who will work “door-to- door”. This can be understood based on the period of employment of the temporary workers, and on the fact that they will NOT get a status of the Government employees.

The project will be financed from the State budget in the amount of UAH 400 million (US $ 50 million).

As we had previously informed, in the Poltava Region, at the Election District #149 where one of the candidates, Oleg Leliuk, is the Head of the State Agency of Reserves of Ukraine (and also the Head of the Poltava Regional organization of the ”Party of Regions”), there were observed cases of distribution to voters of the bags with bread flour, marked with the official stamp of the “State Agency of Reserves”.


Press Service of the Civic Movement “Spilna Sprava” (“The Common Cause”)

четвер, 7 червня 2012 р.

Налоговая нагрузка выросла в Украине до рекордного за 20 лет уровня


Основными проблемами для бизнеса в Украине остаются рост налоговой нагрузки, коррупция, отсутствие верховенства права, отсутствие дерегуляции, которая остается только на бумаге.




Европейская бизнес-ассоциация (ЕБА) заявляет, что украинские власти осуществляют чрезмерное налоговое давление на бизнес. Об этом в ходе заседания Совета инвесторов при президенте Украины сообщил президент ассоциации Томаш Фиала.

Он отметил, что в 2011 году налоговые поступления увеличились в доле ВВП до 25%.

«Это самый высокий уровень за годы независимости, а в 2013 году ожидается, что доля налоговой нагрузки вырастет до 26%, что также является рекордным показателем», — сказал он.

Фиала добавил, что Государственная налоговая служба продолжает неправомерные действия, запрещая перенос убытков прошлых лет, а также возмещая НДС только после возврата 50-70% этих сумм в качестве предоплаты налога на прибыль или покупки гособлигаций.

В целом Фиала отметил, что украинские власти не создали благоприятных условий для хорошего инвестиционного климата в стране и развития бизнеса.

Основными внутренними проблемами, по его словам, остаются коррупция, которая, по данным Международной финансовой корпорации, за последние 3 года выросла, отсутствие верховенства права в бизнес-процессах, отсутствие дерегуляции, которая остается только на бумаге, а также отсутствие честной приватизации.

«Выполнение поступлений в бюджет является, безусловно, позитивным моментом, но многие из приватизационных конкурсов были прописаны так, чтобы минимизировать конкуренцию», — сказал Фиала.

середа, 6 червня 2012 р.

Регіонали витратять на своїх агітаторів 400 млн. з державного бюджету(+документ)

Олексанлр Данилюк

http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a67297

Очевидно, що за цю ярмарку марнославства доведеться заплатити громадянам.
В розпорядження громадянського руху "Спільна Справа", який здійснює незалежний моніторинг парламентських виборів, потрапив лист за підписом віце-прем'єра Сергія Тигіпка, адресований державним адміністраціям.

В ньому йдеться про цільову дотацію місцевим бюджетам для додаткового залучення з 1-го червня в структури соціальних служб 12 тисяч тимчасових соціальних працівників. Основне завдання новобранців "надання соціальних послуг найвразливішим категоріям населення".

За інформацією, яку надало джерело "Спільної Справи" в Кабінеті міністрів, в такий спосіб Партія регіонів планує оплачувати роботу своїх агітаторів, які працюватимуть по технології "від-дверей-до-дверей". На це вказує не лише період, на який набираються працівники, але й те, що вони не отримуватимуть статусу державних службовців.

На фінансування проекту з державного бюджету витратять близько 400 млн. грн.

Як повідомлялось раніше, в Полтавській області, де по 149-му виборчому округу веде передвиборчу кампанію керівник Державного агенства резерву України Олексій Лелюк (очолює Полтавську облорганізацію Партії регіонів), були зафіксовані випадки роздачі виборцям муки в мішках з маркуванням Держрезерву.




Депутаты отказались запрещать фотографирование бюллетеней на выборах

Верховная Рада отказалась ввести административную ответственность за фотографирование заполненного бюллетеня на выборах и референдумах и передачу такой фотографии другим лицам.

Как сообщается, за принятие в первом чтении законопроекта №8100 проголосовало 106 депутатов при минимально необходимых 226.

Законопроектом предлагалось дополнить Кодекс об административных правонарушениях новой статьей и внести изменения в законы о выборах депутатов Верховной Рады, местных советов и Президента.

Закон предусматривал введение штрафа за фотографирование избирателем бюллетеня в размере 850-1700 гривен (50-100 необлагаемых налогом минимумов доходов граждан) с конфискацией средств фото- и видеофиксации.

Кроме этого, предлагалось ввести штраф 8 500-17000 гривен (500-100 необлагаемых налогом минимумов доходов граждан) с конфискацией носителя информации и средств передачи данных за передачу фотографии заполненного бюллетеня другим лицам.

Как известно, очередные выборы Верховной Рады состоятся 28 октября 2012 года. Выборы пройдут по смешанной системе: 225 депутатов будут избраны в одномандатных мажоритарных округах, еще 225 депутатов пройдут в парламент по партийным спискам. Проходной барьер составил 5%.

неділя, 3 червня 2012 р.

Розхвалений новий електропотяг Hyundai вже зламався і не вийшов із Харкова до Києва


Через тиждень після початку рейсів корейських електричок потяг Hyundai не зміг вирушити з Харкова.

Сьогодні, 2 червня, через технічні неполадки замість електропоїзда "Український експрес" виробництва HYUNDAI ROTEM в рейс за маршрутом Харків-Київ відправився підмінний склад Південної залізниці.

Незважаючи на форс-мажорні обставини, залізничники відреагували оперативно і чітко: сформований з електровоза ЧС-7 і нових вагонів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу поїзд № 161 відправився з Харкова згідно графіку, о 6-50.

Пасажирам принесені вибачення за доставлені незручності під час перевезення. Уже на шляху прямування поїзна бригада, стюарди через засоби гучномовного зв'язку передали всі необхідні роз'яснення по порядку повернення різниці вартості проїзду. Аналогічні оголошення для пасажирів прозвучали і на Центральному київському вокзалі. Пасажири доставлені до Києва підмінним складом з невеликим запізненням через необхідність зміни локомотива.

Для зручності пасажирів і щоб уникнути черг по прибуттю рейсу № 161 з Харкова всі 52 каси Центрального залізничного вокзалу Київа відкриті на перерахунок і повернення коштів пасажирам.

Корейська сторона компанії виробника, яка забезпечує гарантійне обслуговування електропоїздів, та Державна адміністрація залізничного транспорту України приносить свої вибачення пасажирам та повідомляє, що для перерахунку вартості квитка і повернення різниці вартості проїзду пасажири цього рейсу можуть звернутися по станції Харків, Полтава, Київ.

Уже сьогодні, о 18:15, з Києва до Харкова в рейс відправиться "Український експрес" виробництва Hyundai Rotem.

пʼятниця, 1 червня 2012 р.

На Харківщині кандидат-«регіонал» дарує чужі книжки з власним автографом (+Відео)На Харківщині кандидат-«регіонал» дарує чужі книжки з власним автографом (+Відео)

Депутат Харківської облради від Партії регіонів Володимир Кацуба, який заявив про намір балотуватись до Верховної Ради по мажоритарному округу №175, влаштував у м.Люботині концерт з роздачею подарунків. На захід були примусово зігнані понад 150 педагогів міста, більшість з яких були відверто невдоволені цією подією.

Офіційною «ширмою» для зустрічі «регіонала» з освітянами стало пояснення організаторів, що Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом» Володимира Кацуби привітає вчителів із закінченням навчального року та з Всесвітнім Днем захисту дитини.

Захід проходив у вигляді концерту дитячих ансамблів, виступу самого Кацуби та роздачі подарунків присутнім. У якості подарунків слугувала російськомовна «Полная энциклопедия этикета» з автографом та фото В.Кацуби, а також прикріпленою авторучкою, брендованою прізвищем кандидата.

Громадські активісти з’ясували, що дане видання майже повністю зникло напередодні з одного з харківських книжкових ринків, розташованих у центрі міста.

Також активісти відзначають, що невдоволення окремих громадян прямим фактом підкупу виборців Кацуба «намагався нейтралізувати у притаманній йому клоунській манері». І напряму пояснив: «Я решил понравиться учителям. И хочу рассчитывать на их поддержку».

Ця зустріч з педагогами відбулася в приміщенні Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту.

До виборчого округу №175 з центром у м.Дергачі Харківської обл. входять м.Люботин, Дергачівський район, частина Харківського району. Загальна кількість виборців – 153 699.

Прес-служба громадянського руху «Спільна Справа”